Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kálium pótlás szerintetek...

A kálium pótlás szerintetek működne így?

Figyelt kérdés

[link]


az easy life kálium pótló táp adatát vettem alapul, miszerint 4ppm-el emeli az oldat a K-szintet az akváriumban a megfelelő adagolás mellett.


a belinkelt képen kiszámoltam, hogy hány gramm vízmentes KNO3 szükséges egy törzsoldat készítéséhez, ha naponta 2ml-t adagolunk, és 300napra legyen elegendő.


bocsánat, ha nem kiolvasható az írásom, de ezt sajnos nem tudtam volna máshogy kivitelezni. ha kéritek, leírom a hosszú szöveget hozzászólásban.


így naponta a nitrát szint is emelkedik.

szerintetek ez elméletileg működne? gyógyszertárban kimérnék nekem pontosan, akkor rendben lenne?


2013. márc. 3. 16:29
 1/1 Cerberosz ***** válasza:
Hát igen az írásod olvashatatlan :) Miért akarsz plusz káliumot adagolni? Saját magad csinálod a tápoldatodat, minden egyes nyomelemet magadnak keversz? A nitrát miért emelkedne? Nincs sok köze hozzá. Mind2 makro tápanyag de teljesen különböző, ellenben mind2-re szükség van. Én azt javaslom hogy ha ilyen kérdést teszel fel akkor előtte még olvasgass sokat, főleg akvakertészen. Ott minden le van írva a tápozásról. Milyen növénytápot használsz? GA tápok nagyon jók, abban minden benne van ami kell nem kell mellette pepecselni.
2013. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!