Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sorra elpusztulnak a halaim...

Sorra elpusztulnak a halaim pár nap alatt, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
egyszerűen elképzelni sem tudom, hogy mi bajuk lehet, külsőleg semmi elváltozást nem vettem észre, rendszeresen tisztítom az akváriumot (utoljára hétfőn cseréltem vizet, mindent fertőtlenítettem, nagyon alaposan kimostam, hogy ne maradjon vegyszer, a kavicsot is fertőtlenítettem, átmostam) tehát nem a takarítással van a baj. pénteken reggel még megetettem őket, semmi rendelleneset nem találtam, majd mikor hazaértem délután, akkor láttam, hogy egy algaevő halam elpusztult. tegnap reggel, mielőtt dolgozni mentem, megint megetettem őket, látszólag semmi baj nem volt, mire hazaértem két takarítóhalam pusztult el. kitisztítottam akkor a szűrőt, ellenőriztem a levegőztetőt, a hőmérsékletet, minden a megszokott volt. ma reggel a maradék pár halamat megnézegettem, látszólag az ég adta világon nem volt semmi bajuk, se haspuffadás, se bőrbetegségre utaló foltok, most megint kettő fejtetőn úszik, elbújnak és szerintem nagyon a végét járják. mi lehet a baj? tudna valaki segíteni?

2013. márc. 3. 17:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

mekkora akvárium, milyen szűrés, és milyen (és hány darab) hal van benne?

van egy olyan sejtésem, hogy ennek is aranyhal lesz a vége...

2013. márc. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

60liter, az akváriumhoz tartozó szűrőm van, az oldalára tudom felrakni, és már csak 3 aranyhal, abból kettő most halódik, és egy algaevő, annak semmi baja.

a szűrőm ilyesmi: [link]

2013. márc. 3. 17:36
 3/21 anonim ***** válasza:
Ezen már meg sem lepődök...Hány fokos a víz, és milyen algaevőkről beszélünk? És ők hányan vannak?
2013. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
a víz 22°C-23°C körül mozog, szobahőmérséklet. és ilyen algaevőm van: [link]
2013. márc. 3. 17:47
 5/21 _.-Akv-._ ***** válasza:
83%
Azt vágod, hogy amit lehetett elrontottál?
2013. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon egyszerű!Mindig valamennyit hagyni kell a halak régi vizéből takarításkor,ismerősünk mondta.ő nekik is ez volt a probléma.ha alaposan is kiakarod mosni akkor egy két üvegbe tegyél el a régi vizükből!én is szoktam ilyet.
2013. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%
Az aranyhalak hideg vízben élnék!!!!
2013. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%
Az aranyhalak hideg vízben élnek!!!
2013. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

mit rontottam el? amikor én anno (3-4 éve) vettem az akváriumot, nekem így mondták el, hogy mit kell vele csinálni. :(

2013. márc. 3. 17:54
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
És az aranyhalak minimum 150 literben élnek...így első blikkre a halaid ammónia mérgezést kaptak.
2013. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!