Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szőlőtőke ág is mehet az...

Gryphon kérdése:

Szőlőtőke ág is mehet az akváriumba, vagy csak a gyökér?

Figyelt kérdés
2013. márc. 3. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ág is mehet, de mivel ez puhább rész, a forralást és áztatást követően elveszti tartósságát és hamarabb kell majd cserélni az akváriumban mint a megfásodott tőkét vagy gyökeret. (saját tapasztalatom)
2013. márc. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 vasutember válasza:

szeretnék kérdezni én is

tegnap hozott a kolléga tőkét amit már régóta kivágott így eléggé kiszáradt,a kérdés:

számít ez valamit? mert úgyis áztatva van,vagy "nyers" tőke kell hogy legyen

2013. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én készítettem dekort száraz szőlőtőkéből is. Az eljárás ugyan az volt. A tőkét méretre vágni, drótkefével átdolgozni, a lemálló részeket kipiszkálni a nehezen hozzáférhető részekről, lavórba tenni, sós forralt vízzel leforrázni, ázni hagyni, 2-3 nap múlva kivenni a vízből, drótkefézni, a vizet lecserélni, fertőtleníteni akár egy neomagnol tabletta is jó, áztatni, pár nap múlva megint drótkefézni. Pár hét múlva, ha a szövetek telítődtek vízzel és már alig szinezi a vizet, akkor egy utolsó

drótkefézés után mehet az akiba.

2013. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!