Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor ivarérett egy neonhal?

Mikor ivarérett egy neonhal?

Figyelt kérdés

Most a neonhalaim kb 1-1,5cm-esek. Ezek ivarérettek már? Vagy honnan tudom hogy ivarérettek? Meg szeretném próbálni tenyészteni őket, de hát mindenhol csak azt írják hogy ivarérett példányokat külön rakjuk...

Még valami: Ha egy kicsi görbület van a csíkjukban akkor már biztos nőstény vagy csak ha erősen görbül a csík?


2013. márc. 3. 19:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvileg 15 hónapos korukban ivarérettek, nem tudom hogy akkor hány centisek, lehet hogy 2cm.


A nősténynek nagyobb és gömbölyűbb hasa, mint a hímnek. A kék vonal egyenesebb a férfiaknál, mert a kerek női test azt a benyomást kelti hogy hajlított a kék vonal.


A vízkeménység 1-2 NK, és a pH 5-7. A hőmérsékletet 24 fok alatt kell tartani. Nehéz szaporítani.


Ha a nőstény tele lesz ikrával, meghízik. A kora reggel szülő halat el kell távolítani, mivel nem fog habozni, hogy megegye a utódait. Az irkák gyakran tapadnak a vizinövénykre, szinte átlátszóak. Az ivadékok 3-4 nap mulva úsznak el. A kicsik fényérzékenyek, halványan szabad csak megvilágítani őket.


Többet én sem találok róluk.

2013. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!