Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nano halaknál lehet heti...

A nano halaknál lehet heti egy koplalónapot tartani?

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan lehet. nem fognak meggajdulni. én heti kétszer adok nekik féladag kaját. sajnálom nem megetetni :D
2013. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kifejlett, 1,5-2 centis halaknál persze. Én Pseudomugiloknál tartottam, meg most mikrorazbóráknál is.

Ifjonc borarasoknál mondjuk nem célszerű, meg az ilyen teljesen kicsi törékeny lényeknél.

2013. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
Szerintem nem érdemes. Ezek a halak mikropredátorok, folyamatosan keresik az élelmet és gyakran találnak is egy-egy apró valamit. Ártani nem árt, de szerintem ezeknek a halaknak a folyamatos kajaellátáshoz alkalmazkodott a szervezete, már csak az alapján is, hogy tápanyagtartalék el sem férne rajtuk.
2013. márc. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
hát én nem tartanék nanohalak esetén koplalónapot. ők picik, gyorsabb az anyagcseréjük is...lehet nem árt, de én biztosabbnak érezném ha minden nap ennének. esetleg adj nekik kevesebbet ha aggódsz, hogy túl sokat kapnak ^^
2013. márc. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért egy hím guppin sincs túl sok hús, ők is zabálnak állandóan, mégsem kottyan meg nekik 1-2 hét koplalás. Hidegvérű állatok, nincsenek porcelánból, nem kell őket félteni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenképpen koplaltatni kell őket, csak hogy nem kell ennyit agyalni rajta. Szerintem egy kis "méregtelenítés", a bél kiürítése ugyan úgy jót tesz nekik. Legyen akkor 2 hetente, de néha nyugodtan.
2013. márc. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Én Murr véleményén vagyok. Egy nap nem nagy idő, nem árt nekik se néha beiktatni.
2013. márc. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Végül is teljesen mindegy. Szerintem ennek csak a kezdőknél van jelentősége, ők hajlamosabbak a túletetésre. Növény és mindenevő halaknál én 2 koplalónapot tartok,hetente, had gyűjtögessenek, takarítsanak. Ne gondoljátok, hogy koplalnak, mindig eszegetnek valamit. Ez nem kínzás, sőt jobban érzik magukat egy kis kutatás után, ha találnak valamit, mintha mindig rendelkezésükre állna az élelem.
2013. márc. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam őket etetni,

max akkor nem, ha valami miatt elfelejtem.

2013. márc. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!