Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Naponta hány órára érdemes...

Naponta hány órára érdemes bekapcsolni az akvárium feletti világítást?

Figyelt kérdés

Naponta hány órát érdemes bekapcsolva hagyni a világítást ha az akvárium adatai:

-20W fénycső

-35 literes térfogat

-2db növény 12 db hal


Jelenleg úgy van beállítva hogy reggel 9 órától este 20 óráig folyamatosan világít. Jó ez így, vagy esetleg elég kevesebb is több időszakban elosztva? Ha igen akkor körülbelül milyen/melyik időintervallumban?

Előre is köszönöm a segítséget!



2013. márc. 6. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Általában azt lehet mondani, hogy 7-12 óra közötti intervallumban érdemes világítani. Ennél többel a növények nem tudnak mit kezdeni, és csak az algákat táplálod.

Van, aki ezt elossza többfelé egy nap, van, aki nem. Ezt neked kell kitapasztalni.

Én azt javaslom, hogy kezdj 8 órával, és nézd meg, hogy reagál rá az akvárium. Ha zöldalga jön elő, vegyél vissza fél órát, ha barna, adj hozzá fél órát, és így tovább. Előbb utóbb kitapasztalod a helyes időt.


0,57W/l-es világításod van, ami egész jó. Kevés lesz a 2 növény szerintem. Milyenek pontosan?


Ami még zavar, az a 12 hal egy 35l-esben. Milyen fajok pontosan?

2013. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Növények közül az egyik az Micranthenum micranthemoides

vagy Glossostigma elantinoides ( pontosan nem tudom a növényekhez egyenlőre nem túlzottan értek... )

A másikat sajnos nem találtam meg,szóval arról nem igazán tudok mit mondani...

Halak:

4 db neon

3 db guppi

1 db anci

1 db sziámi

1 db black molly

2 db mexikói kardfarkú hal (Xiphophorus helleri)

1 db platti


Elírtam az előbb, 13 db van.

2013. márc. 6. 20:56
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
100%

Szép kis háború lesz az akváriumban. Sorra fognak dögleni a halak.


A kérdéssel kapcsolatban... 8 óránál nem kéne többet világítani. A növényeid viszont olyan magas fényigényűek, hogy még a jelenlegi világításod is kevés, plusz CO2 is kellene. Csak így simán ki fognak dögleni hamar.

2013. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én asszem 13 órás intervallumot adtam meg az időkapcsolón. papíron kicsit sok de nincs alga és a növényeim is szeretik.
2013. márc. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én olyan 8-9 órát szoktam.
2013. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok. Na pont ezért kérdeztem rá a halakra.


Kezdjük szépen sorban, ha nem bánod:

- neon: nekik 70l-es akvárium kell, plusz 70-80cm-es úszáhossz

- guppi ok

- anci: 90l-es akvárium kellene

- sziámi: ez most ormányosmárna, vagy betta? Bettának jó lenne a 35l. ha rajta kívül nem lenne benn más hal. Így nem, és a guppikkal nem is jön ki jól

- molly: 1db kevés belőle, ráadásul neki is 80-90l-es akvárium kellene

- xipho: detto molly

- platti: 70l-es akvárium kellene, és nagyobb egyedszám


Szóval, összegezve ez így nem fog sokáig tartani. Vagy egymást csipkedik halálra, vagy a mérgezés öli meg őket. Amennyi bomlásterméket termel ennyi hal, nincs az a szűrő, ami elbánjon vele 35l-ben.

Megoldás: át kell gondolni újra az egészet. Az anci, xipho, molly, platti kvartett nem tartható sehogyan sem 35l-ben. Vidd őket vissza a boltba, vagy add el akvarista.hu-n.


A guppikat megtarthatod, és emeld fel az egyedszámot 6-8db-ra max.


Ha a guppik helyett (!!!) a bettát tartod meg, akkor mellé rakhatsz mondjuk 2 almacsigát. És ennyi.


Ha a guppikat és a bettát se tartanád meg, akkor én ezek közül ajánlok 7-8db-ot (max 1 fajt): [link]

Vagy valamelyikből 6db, és melléjük garnéla:

[link]

2013. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm az információt! Megpróbálok akkor valami változtatást vinni a dolgokba.
2013. márc. 10. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
GAME OVER!
2015. szept. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül az akvárium sorsa..?
2021. ápr. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!