Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tanácsok Low-Tech növényes...

Tanácsok Low-Tech növényes akvárium?

Figyelt kérdés
Van egy 30literes akváriumom amiből szeretnék egy kis nano akviáriumot.Szerintetek milyen szűrést, világítást szerezzek be?Co2-t nem tervezek élesstősel nincs kedvem szorakozni.Illetve milyen növényeket vegyek bele? Én főleg mohákra gondoltam.
2013. márc. 7. 15:20
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem úgy rendezd be, hogy veszel egy szép ágas-bogas red moor-t és jól befuttatod mohákkal, azoknak nem kell hiperszuper világítás.

Milyen állatokat tervezel bele? Garnéláknak nem kell túl erős szűrés, mivel nem sokat ürítenek. Ha halakat is akarsz(bár 30 literbe inkább garnélákat javaslok), akkor kell valami erősebben gondolkozni.

2013. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj ahol lakom csak kis díszállat kereskedés van nem igazán vannak jó fák.Neten se igazán jó mert képen is más mint élőbe.Inkább valami köves setupot képzeltem el.

Valami kisebb testű halból pár darabot mindenképp szeretnék de a garnélákon én is gondolkozom.

2013. márc. 7. 17:07
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:

Mondjuk 10 red cherry és 4 db endler hím jó felállás lenne jó szűrés mellett. Én szerkesztenék egy házi külső szűrőt, ilyen kis akváriumban azzal meg lehet oldani a mechanikait is egyben. De egy jobb fajta belső is el tudja látni mindkét szűrésfajtát.


Pl. ez: [link]

2013. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi ez jó lesz.


Világításnak ez elég lenne?

[link]


úgyse tervezek nagy fényigényű növényeket

2013. márc. 7. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó persze. Anubias, jávai moha, bacopa monnieri, vizi hortenzia is megmarad alatta.
2013. márc. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, jó lesz.
2013. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem tennék endler guppit garnélákhoz. Nálam is, és még jó pár embernél úgy bestresszelték a garnikat, hogy egyszerűen a nőstények nem petésedtek be, és folyton bujkáltak. Alig lehetett őket látni.

Máshol volt szaporulat, de ott meg a kis garnélákat vadászták le.


Én inkább valamilyen Boraras fajt ajánlanék melléjük, mondjuk az Urophtalmoides-nek nem kell lágy víz, és szép is. Belőlük 6-7 db, ha megfelelő a szűrésed.

2013. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!