Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Letakaríthatom úgy az algát,...

Letakaríthatom úgy az algát, hogy nem nyúlok az aksiba? Mivel?

Figyelt kérdés
Az akváriumom üvegét egy sima szivaccsal szoktam megtakarítani az algától. Elől és oldalt megy is, de a hátsó üvegnél nem, mert ott rengeteg a növény és takarításnál belebújnak a halacskák. Nagyon félek, nehogy megnyomjam őket és azt sem akarom, hogy a növényeknek bajuk legyen. Van valamilyen eszköz amivel ezt meg tudnám oldani? Ti hogyan csináljátok?
2013. márc. 8. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pengés alga kaparóval elég jól lehet takarítani a hátsó falat is.
2013. márc. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sheex ***** válasza:
48%
Algafaló? [link]
2013. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mágneses algakaparó. Ezt szokták ajánlani, de én nem használom, mert könnyen meg lehet vele karcolni az üveget, ha valami bekerül a két fél és az üveg közé. [link]


Egyébként nekem is ilyen problémám volt egy ideig, a hátsó üvegnél nagyon sűrű a növényzet, és vasfa is van.

Én egy kiszuperált fogkefe fejére rákötöztem damillal egy darab szivacsot, és azt használom benyulkálásra hátra. Előre meg marad a jól bevált szivacs.

2013. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
hagyhatod algásan is
2013. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:

Az algaevő hal nem művel csodát, ha a normálisnál nagyobb mértékű az algásodás. Idősebb korára meg egyébként se fogyasztja.


A mágneses algakaparó lenne megoldás, de én se javaslom. Egy, hogy sokáig kell időzni vele, kettő, karcolhat, három, csak elöl tudod használni. Ha dekoráció van, még oldalon sem, nagy hülye vastag marhaság.


Nézz pengéset, de azzal is óvatosan. A legolcsóbb és legjobb módszer a mosogatószivacs durva oldala, de ahhoz vízbe kell nyúlni.

2013. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy egy falécre rákötözöl egy mosogatószivacsot, akkor nem kell belenyúlni, de azzal is lökdösheted a halakat. Mondjuk azért a halak el szoktak úszni ha ott matatnak mellettük.
2013. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!