Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaz hogy ha piranhat egyedül...

Igaz hogy ha piranhat egyedül tartok minednt megtámad?

Figyelt kérdés
ez az e-pet írta de ha így van,mert mát láttam ilyet youtube-on és,mekkora akvárium kell így?
2013. márc. 8. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Minimum 400l. Ez 1 db esetén is érvényes. De biztos, hogy akarsz te ilyen halat otthonra?

Egyébként nem ajánlott egyedül tartani, erősen csapathal.

2013. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen tudom csak van pár vidi ahol például alfaja van így (Piranaha Elogatus talán)szóval igen mert jól nézki meg nagyon érdekes állatnak tartom már volt dolgom aggreszív fajtákkal (márványsügér,bíborsügér) ők most is megvannak a piranha más akváriumba lenne természetesen itt egy vidi: http://www.youtube.com/watch?v=90jBV01TDkg
2013. márc. 8. 19:31
 3/10 Dioxyde ***** válasza:
A videón nem jól van tartva, egyedül nem lehet tartani olyan halat ami csapatban él mindegy, hogy piranha vagy neonhal csapatokban élő halból kell 8-10 db vagy több.Ezeknek meg nagy akvárium kell erős szűréssel.
2013. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Cerberosz ***** válasza:

Hmm érdekes dolog amit felvetettél, én is láttam már sok videóban így. Ami az akváriumot nagyban függ attól hogy a rengeteg piranha faj közül te melyiket akarod tartani! Szerintem mérettől függően nem kell neki olyan nagy akvárium, persze csak ha egyedül van. A kissebb fajokkal 300l felé már megpróbálkoznék, persze erős szűréssel.

http://www.youtube.com/watch?v=S1DqpYSexpA itt rögtön 3 féle is van érdemes megnézni a méretbeli különbségeket. És igen ha egyedül van ha csapatban mindent megtámad.

2013. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de milyen fajtái vannak melyik a legkisebb?
2013. márc. 9. 10:17
 6/10 Cerberosz ***** válasza:

Hát pontosan nem lehet tudni de itt van pár:


[link]


[link]


[link]


keress rá mindegyikre hátha kidobálja. Amikről wikin van anyag aszerint a Serrasalmus sanchezi a legkissebb 18cm. De arra készülni kell hogy ezeket a halakat csak importból fogod tudni megszerezni, ha egyáltalán meg lehet, kiv. a vöröshasú és a pacu azok gyakran kaphatók. És ugye esélyes hogy vadbefogottak lesznek, szóval eléggé nehéz lesz a tartásunk!

2013. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Cerberosz ***** válasza:
Valamint hogy Mo. nem igazán lesz olyan aki érdemben tudna segíteni a különlegesebb fajokkal kapcsolatban. Külföldi fórumokon kell majd kutakodni.
2013. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Cerberosz ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=rh_hyvrThz4

Ez szerintem hihetetlen szép :)

2013. márc. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez kivételesen tényleg szép.

Én amiket látok a boltban általában mind rondák.

2013. márc. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Cerberosz ***** válasza:
Hát ilyet szerintem nem is láthatsz boltban csak vöröshasút meg pacut láttam eddig :P Nem éppen átlagos hal, még youtube-on is ritka. Kíváncsi vagyok mennyibe kerülhet egy ilyet behozni...
2013. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!