Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jó a szűrésem?

Szerintetek jó a szűrésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Szerintem már sokatok ismer, így fórumról. Tudjátok, hogy értek valamennyire az akvarisztikához -szerencsére :D. De most érdekelne a Ti véleményetek rólam, mármint az akváriumomról, vagyis annak szűréséről.

Szerintetek elég így a szűrés? (leírom a mostani állapotot és, hogy mit szeretnék még betenni)

Én eddig semmi zavarót nem tapasztaltam, a halaim tök jól vannak meg minden, de azért érdekel több vélemény is.


Szóval a mindig kért adatok (csak ami a kérdés megválaszolásához is kell):

akvárium: 80*35*40 avagy 112 literes standard akvárium, üvegtetővel

aljzat: kvarchomok, <1mm-es méretben és 5-10 centi vastagon

szűrés:

belső: hydor crystal 4, gyári szivaccsal, nincs lefojtva szóval mind a 900l/h óra dolgozik. ezt minden héten alaposan kimosom a leszívott vízben. a műanyag elemeit pedig csap alatt tisztára sikálom és szárazra törlöm. csak mechanikai célra használom, ezért alaposan át szoktam mosni, hogy a bacik véletlen se fojtsák le.

külső: eheim 2215, a gyári kék szivaccsal, eheim perlonvatta szerű valamivel ami nem rendes perlon és 1 liter siporaxal. ma vagy holnap (attól függ, hogy jön ki a nap) bele rakok még egy gyári kék szivacsot a mostani fölé és még 1 liter siporaxot. tervezek egy újabb gyári kék szivacsot, hogy még tökéletesebb legyen az előszűrés (ezek ilyen 3 centis szivacsok) és jövő hónapban egy perlon cserét (lassan fél éve megy a szűrő). szerintem siporax ennyi elég is lesz, az aljába ülepítőnek nézek valami sima kerámiagyűrűt, vagy ilyesmit és ha még marad hely a tetején, akkor még egy kis siporaxot veszek (filterlith-et nem árulnak ott ahova járok, pedig igazából azzal szerettem volna megtölteni az 1 liter siporaxon kívül). mióta megvan nem nyúltam hozzá :)

növények: dús, sűrű növényzetem van. igyekszek kordában tartani azért. anubias, vallisneria americana, kanadai átokhínár, érdes tócsagaz, hólyagos vízi kehely, cryptocoryne albida red, vízi hortenzia.

halak:

6 db serpalazac

2 db sziámi ormányos-márna

1 db kambodzsai algázó (hamis sziámi algázó)

4 db szivárványos guppi

1 db snowflake ancistrus (ő egy hím, szerintem majd kap egy nőstényt társnak, hogy ne legyen annyira egyedül szegény)


kb ennyi lenne. szerintetek így mindent egybe véve megfelel a szűrésem?


off: a talajt csak azért írtam mert fontos szempont, hogy a talajban is meg tudnak telepedni szűrőbacik :) a növényeket pedig azért mert az ammónia, nitrit, nitrát felhasználásban szerepet játszanak ők is.


Köszike a véleményeket :)


2013. márc. 11. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na, ez részletes leírás lett :)

Jó így a szűrésed, nem kell aggódni. Bár én a belső szűrőt azért nem mosnám annyira, csak ha már tényleg csökken a teljesítménye. Szerintem 1-2 havonta elég kitisztítani.

2013. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pendulum92 ***** válasza:

Látom te sem bízod a véletlenre :D


A szűrés teljesen jó. Én annyit szólnék hozzá, hogy szerintem a serpák számát bővítsd ki 10-re, mivel rajhalak, tehát úgy jobban éreznék magukat, és a szűrésed is még őket is bőven elbírná :)


Sok sikert.

2013. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi szépen :) akkor megnyugodtam, pedig már nézegettem, hogy mivel lehetne felturbózni a dolgot.


esetleg arról az emers növényes szűrésről tudna nekem valaki felhomályosítást adni? azt még tervezem egy kis 10-15 literes akváriumban megvalósítani a tökéletes szűrés érdekében :)


a serpák létszámát én is nézegetem, hogy lehetne e emelni 4-5 halaccsal. de igazándiból nem szeretném azt se, hogy sokan legyenek. az oké, hogy a szűrésem simán elbírna még 4-5 hallal de azért nekik is van magánéletük. pl látom, hogy néha a serpa rajból kiválik 1-2 és hátramennek pihenni. most ha többen vannak, akkor nem biztos, hogy lesz saját kis zuga mindenkinek (aludni is mindegyik máshova jár pl)...és akárhogy is nézzük ez a 112 liter nem egy nagy akvárium. annak tűnik, de nem az :)

2013. márc. 11. 17:55
 4/11 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem ezt már felesleges turbózni. Igaz, hogy túlszűrni nem lehet egy akváriumot, de egy pont felett már felesleges :)( 0 alá nem lehet vinni az ammóniát :D )


Arról az emers növényes szűrésről csak sejtésem van. Talán azt jelentheti, hogy szárazföldi növények gyökerei között engedik át a vizet, ilyen szennyvíztisztítási mód már van, nagyon hatékony( a nagyon finom gyökérzet nagy felületet ad, mikroszkopikus méretűeket).


Mivel a természetben is hatalmas rajokban élnek, így nem hiszem, hogy zavarnák egymást :)



Amúgy bogarat ültettél a fülembe ezzel az emers szűréssel... :D később lehet kiprobálom, de jelenleg felesleges, most raktam össze a házi külsőmet :D

2013. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pendulum92 ***** válasza:
Ja, és pluszba a növekedésük miatt rengeteg halak számára káros anyagot is megkötnek.
2013. márc. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ugye, hogy szűrésből sose elég...:P én is erről a módszerről olvasgatok már nagyon régóta...

egyébként ennél több bio szűrést nem tervezek mert felesleges, úgyis csak annyi baci van amennyit el tudnak tartani a halak...szóval felesleges a szükségesnél nagyobb szűrőfelület :)

2013. márc. 11. 19:38
 7/11 Pendulum92 ***** válasza:
Azt hiszem nálam is elég lesz a szűrőfelület: 3 liter sűrű kékszivacs, 1 liter siporax, jó lassú áramlás. 72 literes az akvárium, mellette dolgozik egy sera fil 120. Ezelőtt, mikor még egy sima aquael fan2-es szűrte a vizem egymagában, állandóan sárga volt, vízcseréknél látszódott, mikor öntöttem ki a kivett vizet. Most ez nemlesz érzésem szerint :D
2013. márc. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy nálad annyi halat 1 liter sipo is bőségesen elvisz, én sipo helyett inkább halkaját vennék :D
2013. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

halkajából sincs hiány :D


1-1 tábla fagyasztott: artémia, cyclops (ez az alap eleség, minden nap kapják), vörös-fekete-fehér szúnyoglárva mix (2 csík fehér, 2 csík vörös, 1 csík fekete), fehér szúnyoglárva van külön is és halikrát is vettem nekik.

ezen kívül kapnak még algatabit (sera gyártmány), forrázott zöldségeket és persze minden étkezéskor a napi kaja adagra sera fishtamin is kerül :)

a nyers csirkemáj és csirkemell is kelendő hami náluk. meg csináltam fagyasztott zöldség-mixet is nekik amit szintén szeretnek :)


épp féregoltványok beszerzését fontolgatom, hogy legyen élő hami. artémia keltetéssel nem bajlódok, amikor megvehetem 500 forintért a táblát, ami hónapokig elég nekik...


ja és persze van 1-1 szemcsés és lemezes halkajám, de azt nem kapnak sose mert nem eszik meg :) anyum bettája eszi meg egyedül :D


mindent megkapnak szerintem amit csak egy hal kívánhat :)

2013. márc. 11. 20:34
 10/11 Pendulum92 ***** válasza:
Hát igen. Én majd nemsokára, ha lesznek szúnyogok, "termeszteni" akarom őket vödrökben, kint, biztos kelendő lesz :D
2013. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!