Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügeres társítás?

Sügeres társítás?

Figyelt kérdés

Yellow, és Socolofi mellé maingano, vagy demasoni?

Egyáltalán meglesznek? Tudom, hogy maingano, meg demasoni, kicsit agresszívebb fajták, de sok bujkálóval megoldható?



2013. márc. 11. 18:17
1 2
 1/20 YourDestiny ***** válasza:
300 litertől a maingano és demasoni is mehet, ez alatt nem. Demasoniból minimum 15 példány kell. Hiába sok a kő, egymást fogják piszkálni. Ha nincs elég példányod, nem oszlik el az agresszió, szépen lassan elkezd megritkulni az állomány.
2013. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést is én írtam ki :) http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..


110x60x50 vagy 120x60x50 lesz, de 10cm-t leakarok választani a végéből a szűrésnek. Meg menne bele valami 3D-s háttér is, tehát olyan 110(120)x45x45 lenne kb a nettó vízmennyiség. Demasoni ugye kényesebb a kajára, ezért gondoltkodtam még a mainganoban is, mert ők is nagyon tetszenek. Közben megszereztem a "Tanganyika és Malawi tó sügérvilága" című könyvet is, azt is el fogom olvasni, akkor már majd többet tudok.


Tehát mit javasolsz, demasoni, vagy maingano? Demasoni talán egy picit jobban tetszik, de ez nem számottevő, inkább az érvek szerint fogok választani.


Szűrésnek mennyi szűrőanyag kell?

2013. márc. 11. 18:47
 3/20 YourDestiny ***** válasza:

Nézd, leginkább attól függ, mi lesz az akváriumban. Ha a demasoni kell, akkor nagyrészt növényi alapú eleséget fogyasztó fajokat lenne jó összeválogatni. Algának lennie kell az akváriumban, a demasoni megállás nélkül a kövekre telepedett algát legeli. Túletetni nem szabad, a magas fehérjetartalmú kaják pedig eleve tabuk. Mondjuk ez minden sügérre igaz, de rá határozottan. A mainganoból nem kéne nagy csapatot tartani, így mellette több sügérfaj jöhetne szóba, mint a demasonival.


Szűrésnek ha jó minőségű biológiai szűrőanyag lesz, az akvárium térfogatának a 2-3 százaléka elég.

2013. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Igazából nem szeretnék több fajt, csak ezt a 3-at, kb 8-10db-ot mindháromból, vagy ahogy kell majd. Az algás dologra így előre nem nagyon tudok válaszolni, gondolom mások inkább megelőzni szeretnék az algát nem? Hogy ne rontsa az összképet. Meg pl a fehér kvarchomokon se mutatna túl szépen...


Kb akkor olyan 5-8 liter szűrőanyagot jelent a 2-3%. Siporaxra gondoltam, ár-érték arányra elég jónak olvastam, ha mondjuk menne bele 2 liter abból az elég? Mellé meg szivacs, meg esetleg lávakő?

2013. márc. 11. 20:23
 5/20 YourDestiny ***** válasza:

Ha csak ennyi faj lesz, akkor lényegében működhet a demasoni, mert az összes említett igényli a növényi alapú kaját. Viszont a demasoniból 10 hal kevés lesz.


Alga pedig lesz, az ellen sügeresben nem tudsz mit tenni. Azt, hogy a homok ne algásodjon, meg tudod oldani azzal, hogy gyenge lesz a világítás. De valljuk be, egy sügeres szépen megvilágítva szép. A másik megoldás, amit én csinálok, avagy erősebb fény, de mondjuk csak napi 6 órás világítás, plusz egy benga méretű aponogetifolia, ami zabálja a tápanyagot az algák elől. A kövek és háttér viszont úgyis algás lesz, afrikai akvárium esetében ez ellen nem tudsz tenni, erre készülj fel, ha 3D hátterezed. Vagyis a háttér ne legyen világos, mert ronda lesz.


Igen, a Siporax jó, de nekem 140 literen van 2-2,5 liter. Ha lávakő és ilyen olcsóbb szűrőanyag megy bele, kéne egy 30 literes hordó. Sipoból én egy ekkora akváriumhoz legalább 5 litert tennék, vagy az se gond, ha két litert veszel, de akkor lávakő helyett egészítsd ki inkább néhány liter Filterlithet-el, az olcsóbb, mint a Siporax, és közel olyan porózus. És emellé pakold a szivacsot, meg az ülepítésre szánt szűrőanyagot, ha olyan szűrőmegoldásod lesz.

2013. márc. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Frontosa ***** válasza:

Ezek közül mindenképpen a demasonit javaslom. Ha nem tartottál még Melanocromisokat akkor inkább megóvnálak ettől, lényegesen territoriálisabb és agresszívabb viselkedésű mind a demasoni. Saulosi nem tetszik, vagy más Pseudotropheus (sokkal jobban társítható mint a két említett faj) vagy l.sprengerae (kisebb területigényű, békés)?

A kajánál kell növényi, erről látom már volt szó, Hikari Staple+Excel száraz tökéletes nekik, mellé mehet fagyasztott (főleg mixek).

Üdv,

2013. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Saulosival az a baj, hogy normális arány esetén megint alig lenne kék, yellow mellé meg igazából nem is kéne másik sárga hal... A többi pesudtopheussal meg az van, hogy nem vagy nem annyira tetszik vagy a nőstény fakó... Pl elongatus hím még tetszik, de a nőstény nem... Többször is megnéztem őket, és mindig ez a kettő marad, demasoni, meg maingano. Amúgy miben különbözik a kezdő sügeres egy másiktól? Maingano miatt kérdezem, tehát a több éve sügereznék, az miben volna más? Ha összeverekednek, akkor valahogy be kell avatkozni, vagy mi?


Szűrésnek egy 10cm részt akarok leválasztani az akksi hátuljából, ott lennének a szűrőanyagok, majd még meggondolom a spiroxxal dolgot, bár 5 liter azért már több, mint tízezer... Jobb volna olcsóbban megúszni, nem beszélve, hogy még kell pumpa szivacs stb. Szivacsból mennyi kéne? Vegyek egy tömböt, vagy ezt a nagy lapot 50x50x5? Bár ebből alig lenne valami felhasználva...


Ekkora akiba mennyi hal mehet? 15 demasoni, 10 yellow, 10 socolofi az már sok?


Lehet ki kéne írnom egy másik kérdést, és ott megbeszélni minden részletet :)

2013. márc. 12. 13:13
 8/20 A kérdező kommentje:
Köveken, meg háttéren még oké, hogy lerakódik az alga, de homokon nem fog? Akkor amúgy érdemes sötétebb háttér mellett sötétebb köveket is rakni? Mondjuk nem baj, ha sötétek, legalább jól elüt a homoktól és nagy lesz a kontraszt...
2013. márc. 12. 13:15
 9/20 A kérdező kommentje:
Bocs, látom írtad a homokos részt is. Tehát lehet erős világítás, csak ne 8-10 órát menjen és legyen növény. Én mindenképp akarok növényt(lehet, hogy sokaknak ez nem tetszik, mert alapjában véve sügeresbe nem való), de nekem úgy szebb. Anubiast is meg vizikelyhet gondoltam, de majd még utánaolvasok mit lehet. Viszont megint lenne egy kérdésem, mekkora szemcseméretű kvarchomok javasolt? Minél kisebb, gondolom annál szebb, de azt felszedheti a vízáram meg talán könnyebben koszosodik nem? És a növények mennyire élnek meg benne? Esetleg apróbb szemcseméretűből lenne és mellé vennék néhány kiló nagyobb méretűt és a növények gyökerénél meg használjak olyat? 1kg kb hány liter?
2013. márc. 12. 13:33
 10/20 Frontosa ***** válasza:

Aljzatnak nem jó a sötét, dekornak jó pl. sötét pala, nagyobb bazaltkövek. nem lesz nagy a kontraszt, ponthogy szerintem így esztétikus, jobban érvényesül a térérzet.

Kezdésnek azért érdemesebb békésebb sügereket választani, mivel még nincsen tapasztalatod a viselkedésükről és a különböző összeférésből adódó kellemetlen helyzetek kiküszöbölésére és gyakori elhullás lesz a vége. Másrészt az erősebb faj fog dominálni (leginkább a dominás hím, ami 100%, hogy a maingano hím lenne), ami a többi faj fejlődésének elmaradásához és apatikus viselkedéshez vezet, végső esetben meg kellene bontani az állományt, azaz mainganok mennek a ,,levesbe". Évek telnek majd el, mire rájössz, hogy hibás döntést hoztál, a mainganok leabálnák a yellowkat amint ivaréretté válnának. Ráadásul a melanocromisok állandó reviertartók, nem érik be kisebb méretű revierrel (mint pl a yellowk), így örökös harc lesz foggal-körömmel, téged meg az idegbaj kerülget...

Azt hiszem kellőképpen kifejtettem a lényeget. =)

Ha már megvan a könyv, olvasd el az elejétől a végéig, a fajleírásokat is, biztos találsz majd olyan fajt ami jó lehet az elképzeléseidben.

Egyébként szerintem vagy csinál 2 fajost vagy a sprengerae például kifejezetten illene oda, lenne 1-1 kék-sárga-barnáslilás árnyalatú halfaj és te is megúszod idegösszeomlás nélkül ha összeszoknak.

A létszámnál a közepes ,,mbuna"kra érdemes kb. 15 liter vizet számolni, az aki inkább legyen hosszú, a magasság másodlagos, az alapterület fontosabb. Azaz egy 300 literesbe mehet 16-18 db., ha 3 fajost csinálsz akkor evidens, hogy minden fajból törekedj arra, hogy csak 1 hímed legyen.

Üdv,

2013. márc. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!