Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lehet az, hogy a vallisn...

Miért lehet az, hogy a vallisneria ami olvasás szerint fényigényes jól érzi magát az akváriumomba amiben kifejezetten kevés a fény?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ennek örüljek inkább csak vajon miért érdekelne...
2013. márc. 11. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol olvastad, hogy a Vallisneria fényigényes? Én úgy tudom, hogy kevés fénnyel is beéri. A greenaqua oldala is ezt támasztja alá.
2013. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy kevés fényen is megvan, de csak nagy fénynél mutatja meg az igazi kinézetét :)
2013. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Diszhal infón is azt írta h erős megvilágítást igényel.
2013. márc. 11. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
A levelei a víz felszínen vannak és ott erős a világítás ezért növekszik intenzíven akár 15w-os csővel is, de ha pl nevel indáról egy növendéket és azt 10 centisen leválasztod nem fog növekedni csak erős világításnál.
2013. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak még egy infó, ha esetleg érdekel, ez személyes tapasztalat nem olvasott anyag, mozgatni kell szivattyúval a leveleit mert a teteje könnyen bealgásodik, illetve ha nagyon összeérnek a levelek nem kap egyik másik fényt barnulni kezdhet, és még egy ha nevel indából egy növendéket akkor rövid időn belül a növendékből-növendék, növendékből növendék és így tovább. (Egy anyanövény több ilyen láncot is indíthat egyszerre de ez azért tápanyag függő is)
2013. márc. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. köszi a válaszokat
2013. márc. 12. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!