Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet a jávai moha ilyen?

Mitől lehet a jávai moha ilyen?

Figyelt kérdés

3 hónapja van benn az akváriumban egy kőre kötözve, és nemigazán "sűrűsödik" be így, mint ezen a képen: [link]


Csak nyúlik felfele egy-egy szál, és ennyi. Egyébként a színe sem ilyen üdezöld, hanem sötétebb. Azt még hozzáteszem, hogy amikor vettem, eléggé "ergya" volt.


Mit lehetne vele tenni, hogy életre keljen?



2013. márc. 12. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Akkor nyúlik felfelé ha kevés a fény.


Nálam ilyesmi volt.

[link]

30cm magasról 1 cső világította, és néha tápoztam kicsit. A garnélák meg kiszedték közüle a koszokat. Kertészkedtek benne, az is jót tett neki.


Amikor 2 csövet raktam felé, algásodni kezdett. Úgyhogy csak 1 cső volt jó. Viszont nem nőt gyorsan. Sok időbe tartott. Néha le tépkedtem a tetejéről szálakat, mikor már túl hosszúak voltak és átraktam egy másik vasfára. Így terjedt.

2013. márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nekem még a tiédnél is jóval satnyább, tényleg csak szálanként nő, nincs abszolút semmi bokros jellege. A te képeden legalább az alja egybefüggő. Nem tudom, mi lehet vele. Mondjuk tény, hogy nincs sok fény felette, 30l felett 11W (Aquael Set).

De nálam valahogy a garnélák hozzá se szagolnak.

2013. márc. 12. 17:57
 3/15 anonim ***** válasza:

Szóval az előző 90 literes egészében ilyen volt. Gyári armaturában 18 W fénycső (volt felette fényvisszaverő fólia). [link]

A jobboldalán 2x20W izzó, de az csak a fényigényesebb növényeknek. A baloldalra nem nagyon világított az.

Amik alul voltak moha szálai, ahol nem kaptak elég fényt ott barnulgattak, ha nem ritkítottam. De amik felül voltak az akvárium legtetején, azok meg már kezdtek algásodni. Tehát be kellett lőni a fényt pont jóra, hogy a moha egyen zöld legyen mindenhol, és néha a tetejéről az algás részeket le kellett tépni.



Itt egy másik, ennek az alján elöl van moha. 45 literes, és 2db 20Wattos kompakt izzó volt felette, itt nem volt fényvisszaverő az izzók felett. Kicsit zöld algásodott, főleg az üveg, de nem barnult semmi. Ide egy árnyalattal kevesebb fény is elég lett volna. [link]

2013. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ha egy 20 Wattos izzót felé raknál, az jobb lenne.
2013. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a kevés fény lehet a baj? Hm, az gond, ugyanis jelenleg nemigen van pénzem plusz világításra. Na mindegy majd valahogy megoldom.


Viszont lehetne akkor már 2+ kérdésem a belinkelt akváriumaidról?

1 - az elsőn jól látom, hogy endler guppikkal és amanda lazacokkal vannak együtt a garnélák? Az endlerek nem ették meg a kicsiket?


2 - a másodikon látom, az akvárium alját szinte teljes egészében jávai borítja. Ezt lekötözted, vagy hogy oldottad meg?

2013. márc. 12. 18:07
 6/15 anonim ***** válasza:

Szokott lenni aqua depóban pl ilyen lámpa 7 ezerért, ami ezen van, csak most külön a lámpa linkre kattintva nem mutatja, de ha egy ilyet is mellé raknál, már jobb lenne a helyzet.


[link]

2013. márc. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az endlerek elég bunkók voltak, végül kiszedtem őket onnan és valakinek odaadtam. Ezek mindig elették a kaját a garnélák elöl, lökdösték őket. Amikor már sok garnéla volt, meg sok moha, szaporodtak azért mellettük, de kis akváriumba inkább ne tegyél endlert garnélák mellé. Elég hülye halak én megutáltam őket.


A mohákat vasfákra kötöztem és csak úgy lepakoltam alulra.

Meg volt az a nagyobb mangrove ág, arra is kötöttem valamit, meg voltak vékony fűzfaágak, arra is. Hát mindenre, amire csak lehetett.

2013. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Én úgy gondoltam a mohakötözést, ahogy itt írják, csak nem tapasztanám oldalra, hanem elfektetném. Mit szólsz hozzá, jó ötlet lehet ez jávaival? [link]
2013. márc. 12. 18:14
 9/15 anonim ***** válasza:

Jó a háló, jó persze. Teljesen mindegy mire kötöd.


Annyi, hogyha pl kőre kötnéd és ha túl erősen kötöd rá és nem tud szellőzni az alja, az képes berothadni, megbarnulni alul, de ez elég logikus.

2013. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A Fogarasi úti Obiban láttam ilyesmi hálót, viszont vastagabb, erősebb hálót láttam a Hermes kertészeti boltban a 1094 Budapest Ferenc krt 37.-ben.
2013. márc. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!