Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges hogy lesoványodott?

Lehetséges hogy lesoványodott?

Figyelt kérdés
van egy Platty-s akváriumom. kb 50 liter a növényekkel, díszlettel, tajajjal együtt. Van benne egy Blackmolly pár és 3pár platty. Van egy nagyon kis helyes, barátságos lányka. De újabban úgy néz ki mintha lesoványodott volna. a kopoltyúja kijjebb áll a testénél közbe olyan szép gömbölydedek voltak mindig! Szóval vékony meg minden és ha oldalról nézem akkor a hasa full egyenes és nem kerekecske amilyen szokott lenni. Ugyanúgy viselkedik, mindig ő jön elösször az aksi falához ha etetésidő van, "játszik" a többiekkel, és rendesen eszik is! Talán ő a legnagyobb étkű... nemtudom... viselkedésre egészségesnek tűnik, de kívülről ilyesztő! ez betegség? mit tehetek érte?

2013. márc. 13. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nézz utána mi neki a legjobb kaja, és biztosíts számára minőségi étrendet.

Kb ennyit tehetsz. Vegyes főtt zöldségpürék, kiegészítésnek vegyes fagyasztott planktonok, és minőségi táp.

(Nem lehet, hogy megszült? Vagy túl sokat kergetik a hímek? Elevenszülőkből jobb, ha kicsit kevesebb a hím, ez a plattira is igaz, még ha néhol mást is írnak róla)

2013. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
az én guppijaim közül kettő is így járt majd pár hétre rá elpusztult. de ez kb a bélgyulladás és a kopoltyúférgesség tünetei között szerepel csak...nálam semmiféle kezelés nem vált be (sok félét kipróbáltam, főle gtermészetes gyógynövényes megoldásokat,de a gyógyszeres verziót is), pedig külföldi oldalakat is néztem :S itt is egészésegesnek tűntek ezt leszámítva...
2013. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
minden nap mást kapnak enni... lemezestáp » tubifex » zöldségpüré » tojássárgája » díszhaltáp » lemezestáő » tubifex » zöldségpüré.... stb szóval változatos... attól félek betegség...
2013. márc. 13. 16:57
 4/13 A kérdező kommentje:
egy raj... nem kergetik soha... 2. milyen betegség? ez a kedvenc Plattym :( Fehér és Micky Mouse-os!
2013. márc. 13. 16:58
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát biztos nem valami fitnesz őrület uralkodott el rajta, magától nem fogy le egy hal, ha van mit ennie.

Csak azért írtam, hogy ennél többet nem tehetsz, mert sajnos ez valóban így van.

Kopoltyúférgességgel nincs igazán személyes tapasztalatom, de úgy tudom, annál étvágytalanabbak lesznek a halak.

De amúgy az is lehet, vagy más parazita, általánosságban azokról mondható el, hogy az állat csak eszik, de fogy.

Viszont gy plattit kigyógyítani egy komolyabb parazita fertőzésből amúgy sem egyszerű (túl kis hal) így meg hogy pontosan nem is tudni mi a baja, szinte lehetetlen.


Mindenesetre a tubival csak óvatosan, amiben azt tenyésztik, az nem egyszerű cucc.

Én abból csak élőt adok, 1-2 napos pihentetés és vízcsere után, hogy legyen idejük "ürülni" , mert ha azt nézem, hogy "az vagy amit megeszel" akkor nem csodálnám, ha megbetegednének a halak.

De az is lehet, hogy egyszerűen csak gyengébb egyed.

2013. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
elkülönítsem?
2013. márc. 13. 17:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha semmiféle külső elváltozás nincs, és a viselkedése is normális, akkor szerintem nem kell. Csak nagyobb stresszel járna.
2013. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ne különítsd el szerintem se. én megtettem és rá 1,5 hétre el is pusztult.

annyi de annyi külföldi és magyar oldalt végig nyálaztam, mert ő volt a kedvenc guppim...és sehol semmi érdemlegeset nem találtam. egyedül a kopoltyú férgesség illett rá olyan szinten, hogy fogyott a hal hiába evett.

nálam még a te étrendednél is jóval változatosabban kapnak hamit...

konkrétan még a vörös szúnyoglárva által okozott bélgyulladásra is gondoltam, de az annál javasolt pár napos koplalástól csak még rosszabbul lett a halam.


vettem sera fishtamint, azt alapban is kap minden halam minden nap az ételére. a beteg halnak külön a vízbe is cseppentettem az előírt adagból. illetve gyógynövényeket is kipróbáltam és persze a vizet is sóztam neki de szó szerint semmi nem segített...vettem parazitára parakillt és aquafurant (pedig sose használom mert szerintem a parakill túl erős gyógyszer, vannak azért gyengébbek is amik ugyanolyan jók az adott parazitára és kevésbé általánosak) persze ekkor el is különítettem, de még a parakill se használt.

szegény halam végül elpusztult...pedig nálam tényleg jó körülmények uralkodnak szóval nem igazán értem mi volt ez a betegség...

2013. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Így néz ki a hasa?


[link]

2013. márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az enyém nem így nézett ki...a kérdezőére pedig kíváncsi vagyok, hogy ilyen e :)
2013. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!