Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe guráminál ez normális?

Törpe guráminál ez normális?

Figyelt kérdés
Vettünk kb 2-3 hete egy kifejlett hím és egy kifejlett nőstény törpe gurámit a kereskedésbe már eleve úgy hozták őket, hogy egy pár, el is voltak különítve a többi gurámitól de más halak voltak benn náluk. Azt szeretném megkérdezni, hogy az normális, hogy a hím mindig üldözi a nőstény és ha teheti bele is csíp? Nekem ez egy kicsit fura mert azt olvastam róluk, hogy nyugodtak. Meg van egy pár gyöngy gurámim is igaz, hogy fiatalok de azok mindig egymás mellet vannak.

2013. márc. 13. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumban vannak? Mert a gurámik területvédő halak, és kis helyen előfordul, hogy a pár tagjai sem tűrik meg egymást.
2013. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
100 literes az akvárium!
2013. márc. 13. 22:29
 3/8 A kérdező kommentje:
Vannak benne más halak is azokat nem bántja velük jól kijön. Ha a nőstény nincs a közelbe akkor amúgy bent van a vízinövények közt és az emberektől fél valami miatt! :(
2013. márc. 13. 22:32
 4/8 csejani ***** válasza:
A törpe gurámi elég félős hal de ha megszokja a helyét akkor utána mikor túrkálsz az aksiban akkor is odaúszik a kezedhez . Nálam legalább is így volt egy idő után de az elején amint meglátott beúszott a sarokba és elbújt. A nőstény kérdésnél passz van olyan hogy nem veszi be a hím a nőstényt én is jártam már így!
2013. márc. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:

Ugyanígy jártam. Idővel sem javult a helyzet. A nőstényt végül elkülönítettem, de nem sokra rá belepusztult a sérüléseibe. A sok növény, búvóhely segít valamennyit, de nem varázsszer.

A "pár" valószínűleg csak annyit jelent, hogy a nagykerben kipecáztak két felnőtt halat, és összedobták őket egy zacskóba.

2013. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:

Húha ez nem jó hír, én pont mostanában tervezek venni egy párt.


Remélem én valami extra békés párt kapok :D

2013. márc. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Képzeljétek mint egy varázsütésre ma reggel óta szinte puszipajtások és egyfolytában együtt vannak az egyik sarokban, a gyöngy gurámi párral eggyüt! :D
2013. márc. 14. 17:23
 8/8 Pendulum92 ***** válasza:
A nőstény betörte a hímet :D
2013. márc. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!