Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek közül melyik társítás...

Ezek közül melyik társítás lenne a legmegfelelőbb számomra?

Figyelt kérdés

35l-es akváriumom van Red Cherrykkel (11db, immáron 5 petéssel). Tudom, hogy ekkora akváriumba nemigen valók halak, szóval nem akarom erőltetni őket.

De szeretném feldobni kicsit különféle lakókkal, szóval ezekre gondoltam:

Amano garnéla, pagoda csiga, afrikai zebracsiga, süncsiga, spilky csiga.


Mondjuk más nem is jöhet szóba, ha a halakat már kizártam. Vagy valamilyen élőlényt esetleg kihagytam? XD


Szóval, ti melyik fajokat ajánlanátok, és belőlük hány darabot? Ja, és az akvárium eléggé low-tech növényesített, ha ez számít valamit.

Abból ugye nem lenne gond, ha több csigafaj is lenne egy akváriumon belül?



2013. márc. 15. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Amanó garnikat javaslom nekem is vannak redek mellett szépen eszik az algát.Én még ehhez választanék 1 fajta csigát és ennyi.Lehet bele halat is egyébként mondjuk endler guppi hímeket, azok picik maradnak.
2013. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én akkor is inkább raknék bele nanohalakat.

[link]

De endler guppit ne, mert az megeszi a kicsiket.


Szerintem egy ilyen kicsi akiban már túl zsúfolt lenne a talaj ennyi mindennel.

2013. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jók a csigák. A zebra, a sün, és a spilky csiga a kedvencem. Szépek.
2013. márc. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Huh, most megkeveredtem. :D


Akkor mégis valamilyen nanohalból kellene inkább egy csapat? Eddig mindig azt olvastam, hogy őket is inkább 40l felett, vagy még nagyobb akváriumban érdemes tartani. Ezért is maradtam a gerinctelenek mellett.


Egyébként a csigák is zavarják a garnélákat a mindennapi "semmittevésben"? :D


Szóval akkor beszerzek melléjük még kb 4db Amanot, és melléjük majd pár csigát. Csigákból lehet több fajt is, vagy inkább elég lesz egy? A pagoda csigáról ki mit tud? Képeken nekem nagyon tetszik, csak élőben még nem volt hozzá szerencsém. Azt olvastam róla, hogy ő lassabban szaporodik.

2013. márc. 16. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!