Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügéres akvárium?

Lipton. kérdése:

Sügéres akvárium?

Figyelt kérdés

Szeretnék indítani egy sügeres akváriumot, yellow sügereket.

Milyen aljazat legyen bele, én kvarc homokra gondoltam az jó?

Milyen algaevőkkel lehet együtt tartani, ancival lehet?

Díszítésnek milyen köveket használjak, amit boltban lehet kapni az jó?( bazalt talán)


2013. márc. 15. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:

igen jó a kvarchomok, sőt tökéletes :)


sajna sügérekhez annyira nem értek de már láttam valami anci SZERŰ algaevővel együtt tartott sügéreket neten...bár az nagyobb volt, tán pleco lehetett mert tényleg nagy volt...nagyon nagy...


én mészkövet használnék, az mutat a legjobban szerintem és a sügérek nem is bánják ha kemény a vizük:)


de majd kedves Destiny ad bővebb felhomályosítást, ugyanis ő a pro sügéres erre felé :P

2013. márc. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a drapp színűt raknám bele, az nem veri vissza a fényt annyira és nem algásodik, nekem géb van benne nem sügér, de a géb is szokott ásni, meg a sügerek is szoktak néha medreket csinálni a talajba, ha elég puha hozzá a talaj.


A hófehéret szerintem állandóan lökdösni kell egy vonalzóval, h ne algásodjon a teteje, vagy csak nagyon kevés fényt szabad fölé tenni, különben hamar algás lesz, és azon minden kis piszokpötty meglátszik.

2013. márc. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké akkor kvarc homok lesz benne valami sötétebb :D
2013. márc. 16. 11:32
 4/4 YourDestiny ***** válasza:

Kvarchomok tökéletes, és ha nem világítasz eszeveszett módra, nem fog algásodni. Egy szép sügeres akváriumot miért rontanál el egy sárszínű homokkal? Na de te tudod. Persze ha olyan drapp homokról van szó, ami csak árnyékban, mesterséges fény nélkül drapp, megvilágítva fehér, az ok. Na de az meg szintén tud algásodni, ha sok vagy túl erős a fény, vagy gyenge a szűrés.


Afrikai sügerekhez inkább plekót szoktak rakni, vagy más nagyobb testű Loricariidae-t, de azok többsége 300 litertől tartható. Mivel a yellow nem az a piszkálósabb fajta, egy nagyobb méretű ancistrust valószínűleg nem bántana.


Köveknek jó a bazalt, sőt, ajánlom, hogy sötétebb színű legyen. Egy sügeresben normális jelenség az alga, ami leginkább a köveken lesz jelen idővel. Ezt a sötét kövön nem igazán látni majd, a világos meg ronda lesz.

2013. márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!