Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet szivárványos guppikat...

Dbnfkr2000 kérdése:

Lehet szivárványos guppikat 50l-es akváriumba tenni, és ha igen hányat? Mik az igényeik?

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Szia :) Szerintem a szivárványos guppikkal nagyon egyszerű bánni, és szépek is. 14-15 darabot ajánlanék 50-es aksiba. Ha nem szeretnél szaporulatot, akkor mehet a 15 hím, ha szeretnél, akkor mondjuk 4-5 hím 10 nősténnyel. Szerintem egy dús növényes aksi a legszebb és legegészségesebb a halaknak is. Tehetsz mellé még sziklákat, köveket (csak vigyázz nehogy meszes legyen!), fadarabokat. Kell még nekik egy szűrő, legalább 300l/h-s. Fűtőt is vehetsz, bár nekik ez annyira nem létfontosságú, elég lenne egy 50 wattos. Valamint apróságok is kellenek, mint például hőmérő, halkaja, vízelőkészítő, fertőtlenítő löttyök (jó ha van otthon), tápoldat a növényeknek, vitaminos oldat a halaknak... stb.


Én is most kezdtem guppikkal és neonokkal. Nagyon megtetszett az akvarisztika. Remélem neked is meg fog! :)

2013. márc. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 16. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Azért az elsőnek nem mindenben van igaza. Szerintem max. 8 hímet rakj bele. Meg még rakhatsz bele csigákat is.


Ja, telepakolhatod jó sok növénnyel, csak akkor meg kell nézni mik a fényigényeik, és olyan világítást kell venned.


Én inkább egy 500 liter/órás szűrőt mondanék, nem lehet túlszűrni egy akváriumot, meg ha sok növény lesz, kell is annyi. 20%os ecettel tudod megnézni, hogy melyik kő jó, és melyik nem. Amelyik egy kicsit is pezseg, az meszes, nem jó guppikhoz.


Kell egy 50 wattos fűtő, ami hogyha automata, hőmérőre sem lesz szükséged, max. nyáron, hogyha túlmelegedne, tudjad, hogy hány fokos.


Halkajából jobb a fagyasztott, de néha-néha szárazzal is etethetsz, de abból is inkább sera-t vegyél. Vízelőkészítő, fertőtlenítő, ilyenek nem kellenek! Ne használj vegyszereket feleslegesen, csak a vízcseréknél egy napig állatod a vizet egy vödörben, és akkor már nem is kell előkészítő. A szűrőt is csak az akvárium vizében szabad kinyomkodni, nem szabad semmilyen vegyszert használni.

2013. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

[link]

És itt magukról a guppikról.

2013. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pendulum92 ***** válasza:
76%

50 liter nem bír el annyi guppit első. Én max 7-8 -at mondanék, de a szaporulat hamar le tudja terhelni a vized.


Igényei elég tág határok között mozognak, csapvízben nyugodtan tartható. De azért legyen normális szűrésed, ők sem bírnak azért mindent.

2013. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!