Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hártyaképződés a vízen?

Hártyaképződés a vízen?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hete járatom az aksik és az elmúlt 1 héten megjelent ez a jelenség, ha felkavarom akkor a vízben fehér cafatok jelennek meg amíg a szűrő le nem tisztítja. A víz fodrozódik de így is megjelenik. Ez természetes, idővel elmúlik vagy esetleg valami mástól lett ilyen?

2013. márc. 17. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van a nano aksimon, igaz, már egyre kevesebb, és már nem tud összefüggő réteg kialakulni.

Amikor elkezdtem utánaolvasni, az derült ki, hogy ez egy gyakori jelenség, főleg új akváriumoknál, és az okát senki se tudja biztosra, csak találgatnak. A legtöbb ilyen találgatás azt hozta ki okként, hogy vagy valamilyen bomlástermék van a vízben, vagy pedig a növények engednek magukból valamilyen anyagot, és "így kommunikálnak veled".


Én őszintén szólva, nem lévén jobb ötletem, egy héten kétszer lemeregettem, vagy leitattam papírtörlővel a felszínről, és most, a 10. héten eljutottam oda, hogy már nem áll össze egybefüggő réteggé, és nem merem le, csak vízcserekor.


Szóval szerintem türelem, hátha idővel elmúlik.

2013. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most feljebb raktam a szűrő kifolyó ágát így még jobban fodrozza a vizet egyenlőre eltűnt róla majdnem minden, remélem így marad. Köszi a választ.
2013. márc. 17. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezzel én is próbálkoztam, de nekem így is visszajött. Mindegy, hátha neked beválik. :)
2013. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 _.-Akv-._ ***** válasza:
Nekem is volt, majd elmúlik.
2013. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Baktérium- vagy fehérjeréteg. Az erősebb hullámzástól elmúlhat, de nem biztos. Le lehet szedni papírtörlővel, de van, hogy visszajön. Egyébként teljesen ártalmatlan jelenség, nem kell törődeni vele.
2013. márc. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!