Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tudni egy garnélás...

Mit kell tudni egy garnélás akvárium berendezéséről?

Figyelt kérdés
mivel elég kicsi az akváriumom 25literes ezért inkább garnélákra váltok tudnátok segíteni?

2013. márc. 17. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


"Alap tartozékok: Akvárium 20-30 literes is megteszi egy fajnak amíg nincsenek sokan, de ha szeretnéd tartani más garnélákkal, vagy halakkal, arányosan nagyobb. Szűrő, világítás, hőmérő. Ha szükséges, télen egy automata fűtő, vagy nyáron a hűtéshez ventillátor. Érdemes az akváriumba tenni Jávai mohát, mert ebben jól tudnak bújkálni és szaporodni. Aljzatnak célszerű bazaltot választani, vagy apró kavicsot, de elvannak aljzat nélkül is. Nem fontos leszívni az aljzatról a mulmot, mert a garnélák abból is táplálkoznak."

2013. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első, és legfontosabb, hogy sok moha legyen. XD


Na jó, nem a legfontosabb (a megfelelő, fajok számára kívánt vízértékek már annál inkább), de nincs garnélás akvárium sok moha nélkül.

Én mindenképp ajánlom, hogy legyen benn talaj. Én JBL Manado-t használok, nekem bevált, nagyon aranyosak a garnik, ahogy az egyes agyaggolyókat megfogják, és cipelik, lelegelve róla az algát és miegymást. :)


Garnélák mellé elég egy szivacsszűrő is, nem kell nagy áramlás. Fűtő, ha van nálad 20 fok körül télen, felesleges, az "alapabb" fajoknak elég az is.


Etetés: vannak kifejezetten számukra készült tápok, de én a zöldségeket részesítem előnyben. Borsó, spenót, kukorica, répa, cukkini, paprika stb, szinte mindent megesznek. Nálam tápot 1 héten max 1x kapnak.

Én nem etetem őket mindennap, hanem 2 naponta kapnak kaját, hétvégén szombaton és vasárnap is. De van, aki még ennél is ritkábban eteti őket, figyelembe véve, hogy eszik az algát a tereptárgyakról, a növények leveleiről.


És a végére a fajválasztás: ha nem akarsz szaporulatot, akkor az Amano vagy pinokkió garnélákat ajánlom. Ők édesvízben nem szaporodnak.

Ha mégis szaporulatot szeretnél (és miért is ne), akkor én kezdésnek a Red Cherryket vagy a Yellow Fire garnélákat ajánlom. Esetleg még a Babaulti greenekkel is kezdhetsz.


Fontos megjegyezni, hogy a társítás nem bonyolult dolog a garnéláknál, csak 1 szabályt kell betartani: Neocaridina-k mellé nem szabad tenni egy másik Neocaridina fajt, mivel összepárosodnak, és az eredmény nem lesz olyan szép garnéla. Ellenben Neocaridina mellé Caridina garnélákat nyugodtan tehetsz.

Ehhez még annyit hozzátennék, hogy Red Cherry mellé nem nagyon érdemes más fajt tenni, mert olyan szapora, hogy simán képes elnyomni egyedszámban a másik fajt. Én speciel az RC-ket Amanokkal tartom együtt, és bizony gyakran kell szelektálnom, hogy ne lepjenek el a garnélák. XD


Na, ennyi egyszer elég lesz. Ha van még kérdésed, írj csak, szívesen válaszolok.

2013. márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,viszont a szüleimmel hogy szerettethetném meg őket?mert szerintem tök aranyosak de ők inkább a halat javasolják persze a halnak már adtam egy esélyt de nem jött be xD
2013. márc. 17. 18:31
 4/5 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát vegyél hozzá mondjuk 4 nanohalat, hogy ők is örüljenek :) :D
2013. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne!


25l-be ne tegyél már melléjük halakat, max csigákat.


A nanohalak rajhalak, szóval 6-7 db lenne a minimum belőlük, hogy biztonságban, és jól érezzék magukat. Ehhez azonban kicsi a 25l.

2013. márc. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!