Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy vízcsere egy terhes...

Nagy vízcsere egy terhes garnéla mellett? Mefijednek a garnélák? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Terhes az egyik garnélám,de az akvárium falán már kialakult az alga.Ők a falról az algát nehezen eszik le.Nem olyan rég kezdtem a garnélázást,2 hete.Lehet nagyobb takarítást csinálni?


A nagy takarítás alatt azt értem,hogy kiveszem a garnélákat, valamennyi palackba elteszek a vizükből,kiveszem az összes növényt és díszletek ,lesuvickolom a falakat,a díszeket csak úgyhagyom,had egyék le az algát róla.Lehet ilyet?szoktam vizet cserélni hetente,de ti a nagyobb takarítást hogy csináljátok?Egyáltalán kell nekik nagyobb tisztítás?



#vízcsere #nagytakarítás #terhes garnéla
2013. márc. 18. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagy tisztogatást akkor szokás csinálni, ha nagyobb változtatást akarsz az akváriumban (pl átrendezés, talajcsere, stb).


Teljesen felesleges őket emiatt zargatni. Fogj egy mosogatószivacsot, és töröld le vele az algát az üvegről, és kész. Fel se tűnik nekik, hogy ott matatsz. Az enyémek pl csak akkor mennek arrébb, ha a szivacs közel kerül hozzájuk, amúgy teszik tovább a dolgukat, mintha mi se történt volna.

Garnéláknál gyakorlatilag ebből áll a tisztítás. Én is kb 2 hetente törlöm át az üveget belülről. Talajporszívózni is kb félévente kell max.


Ha akarsz a garnélák mellé valamit, ami leeszi az algát az üvegről, akkor rakj be melléjük csigákat. Pl a zebracsiga jó választás, mert ő nem szaporodik.

2013. márc. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges lenne.


Ahogy az első írta, szivacs, és kész.

2013. márc. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is csináltam úgy(csinálom).Ezek szerint csak fél évente porszívózni kell,és szivacsozni,meg víz csere,de vannak csigáim is.Csak szokatlan volt,mert hirtelen váltottam át garnélákra,mert azelőtt halaim voltak.Szokatlan volthogy algásabb a megszokottnál.
2013. márc. 18. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Hogyhogy szokatlan? Halak mellett is bealgásodik az üveg, ők se nyalják le (kivéve az ancit).

De ő se tudja teljesen tisztán tartani az akváriumot.


Akkor alakul ki ritkábban alga az üvegen, ha van annyi növény, ami elszívja a tápanyagot az algák elől, illetve megfelelő a világítás.

2013. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!