Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tapasztalatok a vízalatti...

Pendulum92 kérdése:

Tapasztalatok a vízalatti fénycsövekkel?

Figyelt kérdés

[link]


Egy ilyet ( 6 vagy 9 wattosat) tervezek beragasztani a tetőbe, egy kicsit hangulatosabbá akarom tenni az akváriumot, és világítás kiegészítésként.


Kíváncsi vagyok véleményekre, hogy néz ki, nem nyomja-e el a másik fénycsövet?(15 wattos gyári t8)


FBS szilikonos ragasztó ugye megtartja?


Másik kérdés: én kéket szeretnék, nálatok milyen színű van?


(ja, és a hátterem kékfólia lesz)



#akvárium #vízalattifénycső
2013. márc. 18. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem volt kék, meg rózsaszín, meg fehér


a kék az elég erősen világít, elnyom mindent, abból kisebbet vegyél szerintem.


A rózsaszín alig világít,

a fehér meg úgy világít, mint egy fél T8 neoncső :D


Egyszer hoztam egy zöldet is poénból, de azt visszavittem, mert olyan volt, mint a Jedi kard, és rettentő borzalmasan nézett ki akvárium fölött.


A kék jó, de szerintem egy rövidebbet vegyél, csak a 35 centiset, mert hülyén fog kinézni az akvárium, túl kék lesz.

2013. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor a 6 wattosat rakom be.


Tehát akkor ezzel enyhe kék árnyalat lesz, vagy egy nagy kékség lesz az egész? :D

2013. márc. 18. 19:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg a 9w-os, 50cm-es fehér színű jó lenne kiegészítésként? Milyen színhőmérsékletű?
2013. márc. 18. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegyél akkor egy fehéret, meg egy kéket :D


fehér neon

[link]

(itt kék világoskék a háttér)


kék neon + fehér neon

[link]


Asszem ennek is a kék neontól kék az alja, ez is ugyanaz az akvárium, csak más növényekkel.

[link]


Itt meg csak a függöny világítja a kék neon, mert nagyon hátra raktam

[link]


ezen meg van rózsaszín neon, csináltam egy fényvisszaverős búrát neki fél papírhengerből, mert alig világított + egy fehér kompaktizzós lámpa van még rajta

[link]

2013. márc. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megprobálok beszerezni ilyen fénycsőket.
2013. márc. 19. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!