Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy kis asztali...

Szeretnék egy kis asztali dísz akváriumot, halak nélkül, esetleg pár garnélával. Mekkorát ajánlotok, milyen növényeket érdemes bele rakni, mennyiből lehetne kihozni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
hát hogyha asztali dísznek szeretnéd, akkor gondolom nem akarod, hogy vezetékek lógjanak ki belőle. akkor pedig felejtős.
2013. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha csak növényeset akarsz, max garnélásat, akkor 20l-től lehet indulni. De én inkább minimum 30l-est javaslok. Mostanában igen népszerűek a kocka nano akváriumok, az ilyenek: [link]


Ez pl nagyon jó árban van. Nekem is van egy ilyen garnélásom.


Növények: itt az a kérdés, hogy mennyire akarsz belemenni a növényezésbe. Ha az alapabb, könnyen tartható fajtákkal akarod kezdeni, én javaslom az Anubias, Cryptocorine, Microsorium, Vallisneria különböző változatait, és a mohákat, abból is a jávai mohát. És a gömbalgát se akarom kifelejteni.


Én a 30l-es garnélás akváriumomat 22 ezer ft-ból hoztam ki, de még készülök további 4 ezer ft-ot költeni növényekre, és Amano garnélákra.

Ha van kérdésed erről a szettről, amit belinkeltem, nyugodtan kérdezz, ha tudok, válaszolok.

2013. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

10 literes, bár ez elég ronda.

[link]

Úszó májmoha, talaj: homok,

kis akasztós szűrő, 9 Wattos lámpa.


20 literes

[link]

weeping moha, hydrocotyle, vasfák,

talaj: Jbl manado

elite mini szűrő, 9 Wattos lámpa.


Vagy veszel egy ilyen szettet:

[link]

és kis előtéri növényekkel, mohákkal megpakolod.

2013. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

itt egy másik 20 literes

[link]

lilaeposis fű, meg jávai moha rátekerve egy fűzfaágra

meg egy két szál microsorum

2013. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen olyasmire gondolok mint amit a második linkelt, illetve a harmadiknál a szett.

Nem akarok túl kényes növényeket, bár azért ízléses legyen az összhatás. Persze aminek kell, annak utánanézek.

Második, esetleg ha tudnál képet küldeni egy kis leírással a tiedről megköszönném. Jelenleg komolyabb elképzelések nélkül vagyok, úgyhogy bármilyen ötletet szívesen fogadok.

2013. márc. 18. 16:29
 6/12 A kérdező kommentje:

hable


A másodikban az a kis fa kinézetű növény középen micsoda? Egész csinos.

2013. márc. 18. 16:34
 7/12 anonim ***** válasza:
az egy fűzfaág, rajta egy bioballal, azon meg weeping moha.
2013. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
jah
2013. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl Red cherry, yellow, vagy sakura garnélát teszel bele, azzal nem lesz gondod, a sima csapvízben meglesznek, bírják a 22-30 fokot is.


CRS vagy CBS-t (csíkosakat) ne tegyél, mert nekik lágy víz kell, és kényesek mindenre, hőmérsékletre is nyáron.

2013. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Bár friss képem nincs az akváriumról, de beüzemelés után készült képeket tudok mutatni:

[link]


[link]


Van benne 2 vasfa (a világosbarna egy Mopani gyökér, a másiknak nem tudom a nevét) dekorációként.

Növények: a szűrő és a vasfa között Bacopa Monnieri, a világosabb vasfa előtt Cryptocorine wendtii. A sötét vasfa előtt egy gömbalga van, mögötte egy kőre kötözve jávai moha. Illetve van jávai a világos vasfa mögött is, egy jó nagy adag.

Tápozásnak én csak JBL Kugeln gyökértápot használok. Amióta megvan az akvárium, a Bacopa-t már nyírnom kellett, szépen nyúlik felfele. ebből következően megduplázódott a szárak száma, ugyanis vissza ültetgettem a lenyírt darabokat. Szép erdő lett belőle. A Cryptocorine is terebélyesedik, a jávai eddig főleg a vasfa mögött nő, lassan kiér a fa fölé. Mondjuk a kövön lévő is felér már majdnem a szűrő aljáig. Lassan ideje lesz megnyírni.


A talajom JBL Manado 3l-es kiszerelés volt. Ez kicsit szűkösnek bizonyult, ezért is a lépcsős elrendezés. Szerencsére ott, ahol a gömbalga van, nincs szükség vastag talajra.


Láthatod, hogy nem burjánzik annyira túl a növényzet nálam, még van hely. Ezért írtam, hogy még tervezek növényesíteni. Első körben egy Anubias nana fog kerülni az aksi közepére, a két vasfa közé. Aztán meglátjuk, mi lesz a következő lépés.


Lakók: 11db Red Cherry garnéla. Melléjük tervezek 4 db Amano garnélát még, és valamilyen csigafajt, talán zebracsigát.


Ha van valami konkrét kérdésed a szettről, szívesen válaszolok. Nekem eddig nagyon bevált.

2013. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!