Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítás csere? Tudnátok...

Világítás csere? Tudnátok segíteni, tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen lámpám, és eljött a vég, ahogy már többször írtátok itt a kommentek között. [link]


Most azon gondolkodom, hogy mi legyen a következő lépés. Vegyek egy másik lámpát, vagy inkább ennek a tartó részébe rakjak egy másik kompakt fénycsövet, előtéttel.

Le tudnátok írni, hogy mit kéne ehhez összeszednem? Én g23-as foglalatú fénycsőre gondoltam, ilyenre: [link]

Ehhez biztos kell egy foglalat, ilyen: [link]


Ezen kívül mi kell még? Az Aquael lámpának van egy kapcsolója is a vezetékén. Azt fel lehet használni a vezetékével együtt?


Kérlek segítsetek eligazodni ebben a témában, mert összerakni összerakom, amit kell, csak nem tudom, mi kell pontosan hozzá.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. márc. 18. 20:17
1 2
 1/11 YourDestiny ***** válasza:
Az előtét szerintem jó lenne az általad választott fénycsőhöz is. Kell egy másik foglalat, és bekötöd. De azért kapd szét és nézd meg előbb, mi a helyzet. Viszont ha nem a gyári fénycső miatt halnak meg ezek az Aquael lámpák, akkor a másik csövet is el fogja enni, és akkor már érdemesebb új lámpát venni. Mindenesetre valaki kipróbálhatná egyszer :)
2013. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezzel az a baj, hogy a gyári lámpa fénycsöve egybe van építve az előtéttel. Tehát a foglalat, előtét, fénycső egy egységet alkot, nem hiszem, hogy külön lehetne szedni az előtétet.


Én arra gondoltam, hogy egy ilyen előtétet még vennék hozzá: [link]


Ekkor tartok 2300 ft-nál, szóval még mindig olcsóbb, mint egy új lámpa. Viszont az Aquael-hez van egy kapcsoló, a vezeték közé kötve. Ezt a hálózati vezetéket és a kapcsolót ráköthetem erre az előtétre? Vagy felhasználhatom valahogy?

2013. márc. 18. 20:49
 3/11 YourDestiny ***** válasza:

A lámpa kapcsolós? Azt miért ne köthetnéd rá bármire? Egyébként nem tudtam, hogy ilyen hülye egybekötött megoldása van az Aquael-nek. Viszont gondolja arra is, hogy minden megfelelően beleférjen a lámpába. Ám postával már közel 4 ezresnél tartasz. Ha meggondolnád magad, ezt a lámpát erősen tudom ajánlani. Nekem ilyen van, lassan egy éves. Megbízható darab.


[link]

2013. márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt a lámpát már én is néztem, pofás egy darab, és az ára is rendben van. De ebben milyen fénycső/izzó van?
2013. márc. 19. 13:37
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
Két csapos power kompakt. Pont olyan, amilyet most akarsz beletenni az Aquaelbe :)
2013. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Lehet, hogy ennél maradok. Még annyit, hogy én csak rendelni tudok a Greenaqua-tól (messze lakom tőlük).

Ha már rendelek, akkor rendelnék tőlük növényt is. Ezt egyben szállítják ki, ugye? Tehát nem kell két szállítási költséget fizetnem? Vagy egyáltalán megéri növényt rendelni a Greenaqua-tól? Nem túl drága?

2013. márc. 19. 16:48
 7/11 YourDestiny ***** válasza:

Természetesen egyszer fizetsz az útért, egyszerre rendelsz, egyszerre jön. A növények szerintem drágák, viszont állítólag szépeket küldenek.


A lámpához még annyit, hogy az a hajlítható lábacska bár tényleg állítható mindenfelé, de túl közel nem tudod leemelni a fényforrást az akváriumhoz, olyan 5 centi lesz közötte és a tető között. Szóval kalkuláld bele, hogy ez egy pici fényerőveszteséget jelent, bár lehet, hogy az Aqaelnél is így volt.

2013. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
Egy ezressel drágább a 18 Wattos, szóval lehet, hogy azt jobban megérné megvenni. Nézd meg a lámpatestek hosszát, csak rajtad áll :)
2013. márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, az Aquael is magasan van, de az csak 11W-os. A 18W-os lámpa nem lenne túl nagy ugrás 30l fölé a 11W helyett? Nem lenne hirtelen "fény-sokk" a növényeknek?
2013. márc. 19. 17:09
 10/11 YourDestiny ***** válasza:

Növényfüggő. Ha anubiasaid meg hasonló alacsony igényű növényeid vannak, akkor ne vedd meg a 18 Wattosat, mert sok lesz.


Az, hogy 13 Watt, nem jelent sokat. Ennyi a fénycső áramfelvétele. A fényereje a lumentől függ. A 13 Wattosnál ez az érték 850. A 11 Wattos power kompaktok 900-920 lumen környékén produkálnak, tehát a 13 Wattos egy lehelletnyivel még gyengébb lesz. Természetesen neked nem fog gyengébbnek tűnni, mint ami az Aquaelben lapult, mert a fénycsövek az első néhány száz órában veszítenek leginkább a fényerejükből (5-10 százalékot), amin a te meghalt Aquaeled már túl volt.

2013. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!