Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. Mennyibe kerülne egy...

S. O. S. Mennyibe kerülne egy olyan akvárium amibe mindenből a legjobbat venném?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy apu külföldön dolgozik és pár napja jött haza de már megy is vissza pénteken. Elvileg 2 héten belül dolgozni fogok és megbeszéltem apával, hogy kifizeti nekem az akváriumot én meg majd vissza adom neki ha már dolgozom. Ma fogok délután elmenni vele vásárolni mert már holnap pakol és megy is vissza. Szóval nagyon sürgős lenne ha segítenétek nekem abba, hogy mire figyeljek oda vásárlásnál?


Lényeg annyi, hogy egy 120liter körüli akváriumot szeretnék opti white üvegből és tényleg mindenből a legjobbat szeretném.


Számolgattam de nem értek annyira hozzá ezért lehet hogy most butaságot fogok írni. Az akvárium maga lenne vagy 70ezer, egy jó szűrő bele 50 körül meg a lámpa még 50ezer Lényeg h 200ezer ft legyen maximum az akvárium, szűrővel és lámpával.


1 vagy 2 csapat nano halat szeretnék benne tartani vagy rajhalat! :)


2013. márc. 20. 08:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy 250ezerből kijönne berendezéssel együtt kompletten? Valamint ha ma megveszem berendezem felengedem vízzel akkor olyan 20 nap után ugye már rakhatnám bele a halakat?
2013. márc. 20. 08:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem keresd fel a Greenaqua-t.

Én 72 litereset raktam össze nemrég, és olyan 170 körül van a vége, mindenestül.

Mondjuk nekem elsősorban növényes, a növények is sokba kerültek, a táptalaj is + a növénytáp.

2013. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ennyire sürgős és olyan szerencsés vagy hogy adódik egy ilyen lehetőséged bontsd ketté a kérdést mert ez így rengeteg válsz lesz 1 mi kell hozzá 2 tedd fel majd egy külön kérdésbe hogy kell összerakni, elsőre annyit kell eldöntened hogy növényest szeretnél ( növény a fő a halak a díszek 2-3cm) vagy halast (ha halak a fő az akváriumban a növény a dekoráció) a növényesnél a világításon van nagyom hangsúly és esetleg co2, a halasnál viszont számolnod kell hogy pl nehézkes talajtakarót tenni.

250-ből bármelyik kihozható csak mondom szerintem kérd meg szerintem a válaszolókat hogy előbb kellékek, majd utána ráérsz összerakni az bonyolultabb egy csöppet, és hogy melyik domináljon döntsd el, apró halak sok növény talajtakaró, vagy fordítva.

2013. márc. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"1 vagy 2 csapat nano halat szeretnék benne tartani vagy rajhalat! :)" meg se szólaltam reggel van még
2013. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, az én növényesemben is van egy csapat nanohal (pettyes kalászhalak) szóval attól még meg lehet tömni növényekkel.
2013. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem a 112esem van olyan 200k körül eddig...de nem mindenból a legjobbat vettem, mert a legjobb az ADA lenne, amiből csak maga a szűrő....hát ink nem is írom ki, hogy mennyi :D
2013. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ezekből fogok választani tervbe van egy növényes de nem én rakom össze,(profi növényesre bízom, házassági évfordulós ajándék lesz)

A legjobbat nem tudod semmiből megvenni pl szűrő van 250 ezerért is, ezek viszonylag jó minőségek szerintem.


1. Akvárium: Optiwhite 8mm 280ft/l 36600ft

[link]

2. külső szűrő Eheim 33990, JBL 24990 Tetra Tech 23500

3. belső szűrő Aquael Fan3 6490ft (csendes az aquael)

4. fűtő aquael, jbl, eheim, 4850ft (max)

[link]

[link]

[link]

5. világítás 45000ft max, akváriumhossz függő: [link]

vagy ilyen [link]

Vagy tető: [link]

6. talaj pl felül [link]

alatta táptalaj: [link]

10 liter manado 4000ft 5 liter aqua baisis 4000 ft (az arányok lehetnek mások)

7. co2 ha kell 23900ft [link]

palack 29900 ft [link]


8. növénytáp 8700 : carbo+macro+micro [link]


9. hőmérő,halháló, baktériumkultúra, 2-liter xiporax össz: 10000ft


Eddig össz: maximum 207430ft + 3000 kb a posta tehát marad 40000ft növényre, fadekor,halak

2013. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A külső szűrő linkek : [link]

[link]

[link]

2013. márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!