Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Újra inditottam a már meglévő...

Újra inditottam a már meglévő akváriumomat. Azt nem tudom, hogy most hány órát világitsak a 2xl8 W-os lámpával. Úgy mint eddig 6 órát, vagy fokozatosan emeljem a fényerőt? Légyszives irjatok órát mettől meddig! KÖSZÖNÖM

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Én délután 2-től este 10-ig világítok. Csak mindig kell két hét mire a halak megszokják, mert alapból ezek reggel 10-kor akarnak kelni (10-6-ig ahogy a bolt nyitva van).
2013. márc. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Na nem tudom mért írtam 2 hetet, mert pár nap alatt meg szokták szokni.
2013. márc. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Az a fő kérdés, hogy mennyi és milyen növényeknek világítasz, és mekkora akváriumon van a 36 Watt világítás. Általában 8 órát világítunk, de ez függ az említettektől, de a szűréstechnikától és egyébtől is.
2013. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
54 l-es az akvárium erős szüréssel.
2013. márc. 22. 16:48
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Kinek mi az erős szűrés, mert ugye azt nem a pumpa teljesítménye határozza meg, hanem a szűrőfelület. De amúgy ez így nem elég. Nem mindegy, milyen növényeid vannak. Amúgy szerintem a 8 óra mehet. Ha 8 óra világítással algásodsz, akkor legalább tudni fogod, hogy valami nincs rendben. Mert ilyen idejű napi világítással nem szabad, hogy erős algásodás lépjen fel, a növényeknek meg simán mehet ennyi egy nap.
2013. márc. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg ez kb. 0,66W/literes fény, így gondolom igényesebbek a növényeid. Ez már az a határ, ahol el lehet gondolkodni a CO2 adagoláson.
2013. márc. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1200-as külső szürőm van, aquatic nature pro soil talajjal üzemel az aksi. Végül az első egy két hét világitási idején gondolkodtam amikor még a növények gyökeresedése tart. Nem szeretnék alga bummot.
2013. márc. 23. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!