Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem gyógyul meg az...

Miért nem gyógyul meg az aranyhalam?

Figyelt kérdés
Már több hete darakóros, a kezelést megcsináltam végig, annyi, hogy ment a szűrő közben. A többi hal nem kapta el még. Az akvárium 112l, 1-2 hetente van cserélve a víz(50%), 3 bettával, 2 csíkhallal egy másik aranyhallal, és néhány guppival van együtt tartva, szóval elég zsúfolt..

2013. márc. 22. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:

eleve nem is értem hogy az aranyhalnak, meg a többi halnak hol a közös nevezője.


hány fokos az akvárium vize?


amúgy egyáltalán nem csodálom, hogy darakóros, mert nem a legjobb körülmények között tartod. eleve a vízcserét is rosszul csinálod, gondolom a szűréssel is gond van.


az aranyhalakat most tavasszal ajándékozd el kerti tóba, a maradék halaidhoz meg olvasd el akvaristán az e-bookokat!

2013. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 _.-Akv-._ ***** válasza:

A

I

I

Mindent leírt.

2013. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tedd külön, ha a többin nem látszanak tünetek!

A következő 2 hétben nagyon keveset adj enni a többieknek, mert a gyógyszer kinyírta a lebontóbacikat, nehogy mégy egy mérgezést is csinálj!

Hogy a karanténban meggyógyul e az aranyhal, arra ezek után nincs garancia.


Utána pedig minél hamarabb rendet kéne rakni az akváriumban, mert ekkora össze-visszaságban mindig elő fognak jönni ilyen-olyan betegségek.

Nézz utána a tartott halaid igényeinek (díszhal.info) és teremts nekik optimális életkörülményeket.

Amelyiknek nem megoldható, azt ajándékozd el.

Pl hidegvizi halat nem lehet trópusival tartani, mert valamelyik tuti szenvedni fog.


Ha jól tartod őket, jó kajákon, megerősödik az immunrendszerük, és elmaradnak a betegségek is.

2013. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pendulum92 ***** válasza:

Tudod, hogy a betta kifejezetten melegvízi, az aranyhal meg hidegvízi hal?


Vízcserének elég 30%.


szűrésed milyen?

2013. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az akvárium 24 fok (igen,tudom hogy hidegvízi hal, de gondolatlanul vágtam bele,és most jövök rá hogy hülyeséget csináltam) a szűrő aquel.(elég gyenge..)nem tudom, kinek ajándékozhatnám el,mert betegen senkinek kell, ha meg nem gyógyítják meg, ne szenvedjen másnál..
2013. márc. 22. 21:27
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:
Elsősorban az okot kéne megszüntetni, a betegség már csak egy okozat. Elsőként a szűrésed tedd rendbe, ha azt akarod, hogy ne hulljanak a halaid, mert biztosíthatlak, hogy ha csak kezeled ezt az aranyhalat, sorba fognak betegedni a többiek.
2013. márc. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 izomszörp ***** válasza:

Érdekesen van összeválogatva aranyhal VS betta!

Bettának nem igen jó a 24fok :(

Aranyhalnak nagyobb aki kellene.

Sőt ahogy írták a többiek ki is kellene venned!

Jobb szűrés, és nézz utána mindennek amit eltervezel a közeljövőben :)

2013. márc. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:

Le tudnád fotózni az aranyhalat? A fehér pöttyök nem véletlenül a fején találhatóak?

Egy több hete tartó darakórnál igen valószínűtlen, hogy egyetlen más hal sem kapta el. Lehet hogy más lesz itt a gond.

2013. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A kopoltyúján,és az úszóin vannak a pontok, biztos,hogy darakór. [link] itt még nem volt olyan vészes, most kicsit több pont van rajta, és az úszói is elég furák lettek :( (nagyíts rá)
2013. márc. 23. 14:24
 10/10 Platypus ***** válasza:

Ez tényleg eléggé darakórszerű, bár elég életlen a kép. Arra tippeltem volna, hogy nászkiütéseket látsz, de azok csak a kopoltyúfedőn lennének.

Szerintem karanténozd és próbált másféle gyógyszerrel kezelni, hátha.

2013. márc. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!