Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon algásodik az akvárium...

Nagyon algásodik az akvárium üvege. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

30l-es akváriumom (igen, ez is egy Aquael Set, ami mostanában sok kérdésben szerepel :)

Az akváriumban 12 Snowball garnéla van. Az üvegét hetente tisztítanom kell, annyira belepi az alga. Főleg a hátsó üveget, és a szűrő mögötti részt. Mit tehetnék ellene?

Gondoltam már arra, hogy kellene még növény az akváriumba, valami gyorsan növő (a mostaniak nem nőnek olyan gyorsan). Milyet ajánlanátok? Valami nem magasra növő kellene, mert a hátsó rész már tele van, a középrészen még van bőven hely.


Ezen kívül mit tehetnék még ez ellen, hogy ne kelljen hetente algát takarítanom? Vagy ez idővel elmúlhat? Az akvárium most 11 hetes.



2013. márc. 22. 19:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Még elég fiatal az aksi,ha megfelelő a világítás a növényeknek akkor idővel be áll.De ilyen alga gátló cseppeket lehet kapni,nem drága de viszont nagyon hasznos
2013. márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Vallisneria nana vagy spiralis, jávai moha, más nagyon nincs, ami gyorsan növő, és alacsony fényigényű. Vagy kicserélted világítást benne?
2013. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Vegyél ancikat(algaevő halat).Mint a nevéből is látszik,nagyok hasznos kis halak.Nekem is van kettő és szép munkát végeznek.
2013. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát 30l-be nem kéne anci, akkor már törpe szívóharcsa. Az ancitrus 80-90 literbe való.
2013. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem, még az eredeti világítás megy felette, 11W-os, ha majd kiég (erre az itteni kommentek alapján sajnos nagy az esély mostanában), akkor váltok egy nagyobbra, mondjuk 15W körülire.


A Vallisneria-t lehet úgy alakítgatni nyírással, hogy 10-15cm-nél ne legyen magasabb? Mennyire igényes növény? Tápozni kell?


Ancikat tartanék, ha nem csak egy 30l-es akváriumom lenne. :(

2013. márc. 22. 19:58
 6/18 A kérdező kommentje:
Esetleg ha még növényesítek, és beszerzek pár csigát? Zebracsiga, spiky vagy süncsiga eszi az algát az üvegről?
2013. márc. 22. 20:04
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem megmarad ennél a fénynél is. De akkor nana-t szerezz az kisebbre nő, de amúgy akkorára vágod, amekkorára szeretnéd. Gyorsan nő, de ha eléri a vízszintet, akkor elfekszik a felszínen, ami jó is lehet a garniknak, mert ha jól tudom, nem nagyon szeretik a közvetlen erős fényt, és ez némileg árnyékolna nekik.
2013. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen ezek mind eszik, és nem is szaporodnak akváriumi körülmények között. Szerintem 2-3 elég lenne belőlük.
2013. márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Értem. Még annyit had kérdezzek, hogy a Vallisnerianak gyökértáp vagy folyékony táp kell? Mert gyökértápot használok a Cryptocorine-omhoz, az megfelelő lenne neki is? JBL Kugeln-ről van szó.


A csigák ügyében pedig azt hiszem, eldöntöttem, hogy beszerzek párat. Legalább feldobják a csak garnis akváriumot.

2013. márc. 22. 20:10
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát nekem bazaltzúzalékon, folyékony táppal együtt úgy nő mint a gomba. Hát mondanám, hogy easy life profito, viszont azt nem szeretik annyira a garnik, akkor tegyél inkább kugeln-t, az sokáig elég, és azt nem is kell venned. De enélkül is le fogja körözni a crypto-dat :D
2013. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!