Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem 50db neont és valamiért...

Vettem 50db neont és valamiért apad a létszámuk?! 260l az akvárium 2 szifó,2 páncélos,2 pici anci5 pink dánió,3 zebra dánió és négy piros hal azt nem tudom mi. Szerintetek mi pusztíthatja?! Nap alatt több mint 10 oda van:- (

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
szerintem rengeteg 50neon 260literbe!
2013. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom de nekem soknak tűnik az az 50 neon!Milyen a szűrésed?
2013. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pendulum92 ***** válasza:
Ide-oda beszorulnak, kiugranak stb. De amúgy hogy tudsz számon tartani 50 neonhalat?
2013. márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
Egyedül 50 neon is rengeteg 260 literre, nemhogy még más hallal együtt. Akármilyen szűrésed lehet, ez így túl sok hal. Mellesleg a biológiai egyensúly rendben van egyáltalán, vagy bedobtad őket néhány napos vízbe?
2013. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na jó, mondjuk 50 neon önmagában végül is elfér 26 literben, de más már tényleg nem nagyon bír el a víz.


Ráadásul ha egyszerre raktad be őket, esélyt se adtál a lebontó baciknak, hogy el tudjanak szaporodni. Olyan ütemben terhelted le a vizet, amivel a baktérium állomány nem bírt lépést tartani.

Szerintem ez mérgezés. 10-esével kellett volna berakni őket, 1-1 hét eltéréssel. És a többi hal mellé elég lett volna mondjuk 35 db.


Bár a többi hal létszáma sem valami egészséges.


Páncélosból tartanék 8-at, dánióból 12-t, neonból 20-at, 2 ancit, meg 3-4 elevenszülőt.

Fokozatosan telepítve, külső-belső szűrővel.

2013. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

* nem 26 literben, hanem 260-ban.

De amit írtam hal létszám, az durván a plafon, ha azt nézem, hogy 260 liter bruttóban hány liter víz van nettóban, még az is sok.

2013. márc. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Ha egyszerre vetted őket, akkor ammónia és nitritmérgezés öli őket. 50 hal hatalmas vízterhelést jelent, még a legjobb szűrő sem képes megbirkózni vele fokozatosság nélkül.
2013. márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!