Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szüleimnek van egy 110...

A szüleimnek van egy 110 literes akváriuma. Egyéb halak között 2 vitorláshal is él benne. A probléma, hogy az egyik vitorlás nem nagyon eszik már 2 hónapja. Vajon mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Már kb 1,5-2 éve élnek ebben az akváriumban,nagyocskák már (de még nem kicsi nekik az akvárium). A fiú körülbelül 2 hónapja nem eszik, szinte semmit. A lány nagyon falánk (ő a nagyobb),de nem zavargatja a fiút evés közben. Sőt régebben folyton a fiú zavarta a nagyobb lányt. De szegény fiú egyszerűen nem eszik, egy ideje már a "kedvén", a mozgásán is látszik, hogy valami nincsen rendben vele. A szüleim szerint a lemezes tápból biztosan szűröget magának egy-két apró kis darabkát, mert különben már elpuszult volna. Már egyszer kb 3-4 hete antibiotikumot (nem tudom pontosan mi volt az, de sárga lett tőle a víz) is kaptak a halak, de semmit nem javult tőle a fiú vitorlás. Mintha a szájával történt volna valami régebben, egy ideig azt mondogatták, hogy talán nekiment az akvárium üvegének és megsérült a szája, de mára semmit nem lehet látni a száján (nincs rajta hab pl. ),semmilyen sérülést. Mindenesetre gyakran nyitva tartja a száját. Külsőleg nincs rajta olyan rendellenesség, ami fertőzésre utal (az alapján, hogy utánanéztem a halbetegségeknek az interneten), de kicsit fakó, élettelen a színe. Állítólag van rajta egy nagyobb folt az oldalán, ami növekszik, de én ezt nem tudtam felfedezni. Meg ahogy írtam már 2 hónapja problémája van, de a többi halnak nincs semmi baja, tehát valószínűsíthetően nem fertőzés.

2013. márc. 27. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Fagyasztott halkaját nem szoktatok neki adni?

Csak lemezest nem ehet. Változatosan kéne etetni.

2013. márc. 27. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vegyél egy doboz vörösszúnyoglárvát,azt szeretik,lehet hogy azt megenné,de lehet hogy nem a táplálkozásával van gond.
2013. márc. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lemezes táp miatt tényleg lehet gond, elvileg a chips (tetra pro) meg a szemcsés tápok jobban emészthetőek. Az egyoldalú táplálás is gond: a vitorlások kifejezetten igénylik a hozzátáplálást. Fagyasztott kaját vegyél nekik, annak magasabb a tápértéke, mint a szárítottnak.


Víztesztet (ammónia, nitrit, nitrát) csinálhatnátok, biztos, ami tuti alapon.


Sérült szájjal *elvileg* nem kéne, hogy baj legyen. Volt egy deformált szájú aranyhalam, etetéskor kellet figyelni rá, hogy neki is annyi jusson, mint a többinek, de egyébként nem volt vele gond, ugyanolyan élénk volt, mint a normális társai.

2013. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pendulum92 ***** válasza:
Szűrés milyen?
2013. márc. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy egyoldalú a táplálás, de az furcsa, hogy a másik vitorlás jól van. Szépen eszik, szép nagy és élénk. Pedig ő is csak lemezes tápot kap. Lárvát nem kapnak tudtommal.


Nem tudom milyen a szűrés, nem az enyém az akvárium, csak szeretnék segíteni a szüleimnek.


Köszönöm az eddigi válaszokat, mindennek megpróbálok utánanézni, ami felmerült a válaszokban.

2013. márc. 27. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!