Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legjobb belső szűrő...

Melyik a legjobb belső szűrő egy 80l akváriumnak?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok le a nevét is.

2013. márc. 27. 15:59
 1/6 A kérdező kommentje:

Lenne még egy kérdésem, hány wattosnak kell lennie egy fénycsőnek?

gyenge / erős fényt igénylő növények mellett?

2013. márc. 27. 16:04
 2/6 bamboochatheone ***** válasza:
JBL i100 már jól működne benne. Fénynek én 2*24 wattot ajánlanék.
2013. márc. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:

Alacsony fényigényű növényeknek kb. 25W, közepes fényigényűeknek 40 Watt, igényesebb, CO2-s akváriumhoz minimum 70 Watt fény.


80 literre a JBL i100-as szűrő jó. De a TetraTec EasyCrystal 600 is, ha veszel hozzá jó szűrőanyagot. Ekkora akváriumot már érdemes ilyen szintű belsőkkel szűrni, egy szivacs ide már nem nagyon elég. Persze van olcsóbb megoldás, csak esztétikailag nem lesz a legszebb.

2013. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ma vettem ma egy Aqua Zonic EF-03 belső szűrőt a 70 literesembe. [link]


A tartályába korallzuzalékot raktam, mert ez tengeri akvárium akar majd lenni, de te rakhatsz bele siporax minit, az is jó. Alapból van benne szivacs, akár maradhat az is, csak én a szivacsokat utálom mosni. Inkább kiöntöm belőle a szűrőanyagot és kimosom azt egy vödörben, ha kell. De ezt így ritkán kell majd kimosni. Az előbb szórtam bele a talajt, azért ködös még kicsit a víz.


Ez 1300 liter / órás szűrő egyébként, de nem kell félni tőle hogy túl erős, mert van egy esőztetője amit rápróbáltam. Ha ráteszem akkor legalább fele olyan gyenge lesz a sodrása, így semmilyen halat nem fújna el.


Szerintem ez jó szűrő, nekem tetszik. Aránylag nagy a tartálya és csendes. 6 ezer valamennyit fizettem érte.

2013. márc. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Nekem anno volt egy 700 liter per órás Resun szűrőm. Esőztetővel is simán tolta a 600-at, ha nem többet. Nyomja az a vizet rendesen, csak nem tűnik fel, mert eloszlik. Hatékony bioban szerintem 600 liter per óra alatt kell gondolkodni. Én nem sajnálnám hozzá azt a néhány ezrest, ha komolyan gondolja.
2013. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Persze ha szabályozható, akkor egy mukkot se szóltam.
2013. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!