Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jávai mohát van értelme tápozni?

Csejani kérdése:

Jávai mohát van értelme tápozni?

Figyelt kérdés
Lett egy kis 32 literes garnis akváriumom amiben csak jávai moha van növénynek bár abból jókora adag. Kérdésem, van értelme ezt folyékony táppal név szerint happy life profitoval tápozni vagy a jávai nem fog tőle jobban nőlni? Gyakorlatilag most is hozza az új hajtásokat csak hátha a táppal tudnám gyorsítani.
2013. márc. 28. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában minden növény szereti a tápokat, de én jávai esetén a helyedben inkább a világítást turbóznám. Milyen lámpád van a 32l felett?


Nekem itthon a 30l-esem felett 11W van, és a jávai nő, de lassan. Ha lenne mondjuk 20W körülim, akkor bizony jobban nőne.

2013. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem 9w-os a világításom de azt olvastam hogy a garnik nem szeretik a túl erős fényt így nem igazán akarom növelni a fényerőt. Akkor véleményed szerint felesleges lenne tápozni?
2013. márc. 28. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem mondtam. :)


De a garnik mellett a tápozás mennyiségére is figyelni kell.

Szerintem a mohának a fény fontosabb, mint a táp. Hát ahogy gondolod. Próbáld ki, veszteni nem vesztesz vele.

2013. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat akkor egy minimális mennyiségű táppal megpróbálkozok.
2013. márc. 28. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól jöhet a táp és a fény is, de a legfontosabb hogy tisztán legyen tartva az akváriumban akkor szépen fejlődik.
2013. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!