Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az almacsiga veszélyes az...

Az almacsiga veszélyes az alábbi növényekre?

Figyelt kérdés

Van az akváriumban Cryptocorine, Bacopa, jávai moha és gömbmoha. Ezek közül valamelyiket előszeretettel eszi?


És +1 kérdés: az almacsiga tényleg csak a víz fölé rak petéket? Tehát ha észreveszem a petéket, és eltávolítom, akkor megelőzhető teljes bizonyossággal a szaporulat?


Igazából azért néztem ki ezt a csigát, hogy az üvegről lelegelje a barna algát. Az van bőséggel a hátsó üvegen. Vagy amíg az van, nem eszi a növényeket?



2013. márc. 28. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy újonnan vásárolt almacsiga (kék és sávos almacsiga keveréke) felzabálta a jávai mohámat. A gömbmohát is csipkedte, de azt nem olyan látványosan. Sajnos a többi növényről nem tudok nyilatkozni. A hortenziám néhány levelét csipkedte még meg. Aztán váltottam spirulinára és úgy veszem észre, hogy a növényeket hagyja. Persze ha feljönnek a víz tetejére kunyerálni, akkor szórok nekik közvetlenül haltápot.

Igen, a víz felszíne felé rakják a petéket, ha nincs tető az akin, akkor éjszaka ki is mászhatnak emiatt. Ha lekaparod a petecsomót, akkor persze megakadályozható a szaporulat. Ha nem, akkor 3-4 hét múlva kikelnek a kicsik 100-200 db is akár. A halak előszeretettel lerabolják őket, de maradhatnak túlélők. Szerintem amíg van mit cuppogniuk, addig nem nagyon esznek növényt. (Ez az én tapasztalatom)

2013. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Halam nincs, ami rabolna belőle, csak garnélám.


Még mások tapasztalataira is kíváncsi lennék. :)

2013. márc. 28. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Hoztam sárga óriás almacsigából 4db-ot. Ezek ilyen jó 4 centis nagy csigák voltak. Az egyik lezabált egy adag szép mohát, amit ajándékba kaptam, fél nap alatt. Aztán a többi növényt kezdte enni. A másik három meg a víz tetején kapkodta a békalencsét, de nagyon gyorsan. Nézem, és másodpercenként evett meg egy levelet. Ezek a csigák csak 2 napig voltak nálam, és nagyot taroltak.
2013. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Szóval felejtősek lesznek. Köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 29. 11:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell almacsiga,nekem a növénnyel együtt be az akviba,és szépen lezabálta a barna algámat.Kis picike,még "kölyök".Volt nekem 2, fél centis példányom is,de kimásztak a vízből,és kiszáradtak.egyébként a növényt nem bántja,de nem tudom milyen fajta lehet.
2013. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!