Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bacopa Monnieri-ről pár...

Bacopa Monnieri-ről pár "furcsa" kérdés?

Figyelt kérdés

Kinőttek a víz fölé, szóval szeretném visszanyírni őket. Korábban lecsíptem a tetejüket, visszanyomtam a talajba, és így sűrűsödött a Bacopa erdő. De már nemigen van hova elültetni őket, szóval most más megoldáson gondolkodom. Ebben kérném a segítségetek.


A fő problémám az, hogy nem egységes ütemben nőnek, és csak 1-1 éri el a felszínt. Namármost ezt lecsípve nehéz lenne eladni akvarista.hu-n. Ahhoz legalább kéne 5-6 db. Ezért arra gondoltam, hogy mivel a Bacopa elviekben tartható akváriumon kívül is, hogy szépen gyűjtögetném a szálakat egy cserépbe leszúrva, és ha összejött elegendő szál, akkor meghirdetni. Ti mit szóltok egy ilyen megoldáshoz?


Egyáltalán milyen körülményeket igényel ennek a növénynek az akváriumon kívül való tartása? Kell hozzá valamilyen extra dolog? Milyen talajt igényel? Simán cserépben tartható?



2013. márc. 28. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Berakod cserépbe és beteszed a fürdőszobába egy lámpa alá, mert ott nagyobb a páratartalom, ott talán nem fog elszáradni. És a cserepet belógatod egy vödör vízbe, aztán kiveszed, és alá raksz egy tálat. Csak lehet, hogy mindennap be kell lógatni vízbe. Mert ha meg állandóan vízben áll, akkor el fog rothadni a föld, penészes lesz.


Szal lehet egyszerűbb ha egy befőttesüvegbe rakod inkább és nem cserépbe.

2013. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És ha befőttesüvegbe rakom, akkor az akváriumból vegyek hozzá vizet, ugye?

Úgy meddig bírja? Milyen időközönként kell rajta vizet cserélni?

2013. márc. 29. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!