Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba milyen...

Dazse kérdése:

112 literes akváriumba milyen szuro berendezest erdemes bele tennem? Kulsot vagy belso szurest alkalmazzak?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 01:30
 1/6 izomszörp ***** válasza:

Nekem a 120l-be tetra ex 700-as külsőm van, de szerzek egy belsőt is, tuti ami ziher :)

Amúgy nagyon csöndes és szépen végzi a dolgát :)

2013. márc. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én raknék bele egy tetratec ex 700-at.
2013. márc. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha csak kicsi halak lesznek benne, létezik olyan megoldás, hogy csak belsővel is meg lehet szűrni.

De sokkal jobb, ha van külső is.

Illetve a külső lenne az alap és a mellé jó ha van egy belső is.

Persze úgy már belsőből nem kell olyan nagy.

Ha az a kérdés, hogy milyennel érdemes szűrni, akkor egyértelműen mindkettővel.

A tetra ex700 tökéletes külsőnek.

Belsőnek meg elég egy kisebb, olcsóbb kategóriás 800 l/h körüli szűrő. pl atman at 102.

2013. márc. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Ezt így elsőre nagyon nehéz megmondani, mindenhol mást fogsz hallani, mást írnak a gyártók, mást mondanak a boltosok, és megint mást javasolnak itt, vagy az ismerőseid, a szűrő kiválasztásánál a legfőbb szempont a szennyeződés mértéke, ha kevés halat tervezel esetleg nano vagy kiesebb rajhalakat akkor mondjuk ha a gyufafej foszforos részét nézzük 1 gyufafejnyi haltáp fogy halanként maximum, tehát elég lehet mondjuk egy fél csapott kávéskanál haltáp naponta. Reggel munkába menet láttam a kérdésed és elképzeltem egy 112 literes társast, egy összeállítás az általam kedvelt halakból 3-gurámi, 4 törpe gurámi, 4 páncélos, 1 anci, 3 zebracsiga(folyamatosan űrit) ez így egy kávéskanál kaja,plusz egy szelet főtt répa (A nálam régóta bevált 4-perc alatt ami elfogy) Fagyasztott kajából pedig egy fél kocka heti 2-3 nap. A fent említettekből kapsz estére kb egy csapott evőkanál ürüléket amihez hozzá adódik nálam valamennyi szét cincált javai moha+növény levél, összegezve kb egy púpozott evőkanál lebontásra váró anyag.


Eljutottunk addig a pontig hogy választ is adjak a kérdésedre, képes lehet ezzel a szennyeződéssel megbirkózni egy belső szűrő a nagyobb ormótlanok 4-dl-es szűrő felültettel amiben a szivacs pár hónap után a felére esik össze? A választ az előttem írok megírtak "nem".

Az én javaslatom ha társasban gondolkodsz akkor egy külső+ a mechanikai szennyeződések és összegyűjtésére és a megfelelő áramoltatás biztosítására egy nagyobb belső (én személy szerint igyekszem a belső takarításánál törekedni a baktériumok kiirtására,klóros sós csapvíz, súrolás csereszivacs persze úgy hogy van külső!! így sokáig tartható a teljesítménye)


És még egy fontos ne zavarjon meg egy külsőnél a pl 700-liter/óra csak az elején annyi pár hét múlva beáll és csak 300 liter körül lesz ezért kell belső is.

2013. márc. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 _.-Akv-._ ***** válasza:
Belső+külső.
2013. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Vannak olyan bio belsők, amikkel meg lehet szűrni egy ekkora akváriumot, de egyrészt annyiba kerülnek, mint egy külső szűrő, másrészt sok helyet foglalnak. Én mindenképp vödröset vennék 112 literre. Ha egy erőteljes külső választasz, akkor egyedül is elviheti. A javaslatom a TetraTec, az EX700 nagyon határeset 112 literre. Érdemes lenne kiegészíteni egy vízpumpával. Ha van keret az egyel nagyobb EX1200-ra, az egyedül is elviszi.
2013. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!