Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek a kisguppikkal?

ZöldfülüAkvarista kérdése:

Mit tegyek a kisguppikkal?

Figyelt kérdés

A 40 literes akksimba vettem 3 db nőstény guppit és 2 himet.

A nőstények alapból vemhesek voltak, és mára az egyik le is ellett most van kb 10 kishalam ( már 2-őt megettek a nagyok)

és lehet hogy még fog fialni többet is. A szűrőm mögött el tudnak bujni a nagyok elől. És azt szeretném kérdezni, hogy nem -e kell valahogy elkülönitteni vagy valami, vagy fel tudom nevelni ugy, hogy nem különitem el? (A nagyoknak több kaját adok, hogy nehogy éhesek legyenek és megegyék a kicsiket.



#hal #guppi #ujszülött gupppi
2013. márc. 29. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ha van nagyon dus növényzeted vagy gömbmohád abban jól eltunak bujni de elislehet öket különiteni és 1 hónak mulva vissza az asksiba
2013. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nagyok akkor is le fogják őket vadászni bármennyi kaját is adsz nekik. Szerintm vedd őket külön akváriumba ha van rá mód. Úgy tuti, hogy élrtbe maradnak ha viszont bennehagyod a nagyba akkor kevesebb az esély, de nekem is maradtak meg úgy, hogy benne hagytam a kicsiket.
2013. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldás, ha veszel egy ilyet, és átmenetileg ebben tartod a kicsiket: [link]


De a legjobb az lenne, ha a nőstények helyett hoznál még hímeket, és így el tudod kerülni a szaporulatot. Hidd el, egy idő után úgysem fogsz tudni mit csinálni a kicsikkel.

2013. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, 80 literes aksoba volt olyan, hogy egyszerre 4 ellet így a végére összesen 100 halat számoltam. Elkülönítettem őket és eladtam, ( én nagyon odafigyeltem arra, hogy csak oéyanok legyenek amikből szép mpéldányok lesznek, így amiket elakartam adni azt el is tudtam).

Ha szeretnéd írj privit és segítek ha vannak guppival kkapcsolatos kérdéseid

2013. márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 30 db hal lett kb, és még él mind :)

csináltam nekik egy szivacsszürőt, ami a 7 literes akváriumot amibe vannak 2.5 óra alatt forgatja át. Elég ez a szürő teljesitmény, (2 naponta cserélek nekik vizet a nagy akksiból db 2 litert)

2013. ápr. 5. 19:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!