Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebbe az akváriumba milyen...

Ebbe az akváriumba milyen szűrőt lehetne belerakni?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: [link]

Nagyon tetszik, tökéletes hely lenne tigris garnéláknak.


Milyen világítást, illetve ami a legfontosabb, szűrőt ajánlotok bele? Van olyan, ami belefér ilyen magasságú akváriumba?



2013. márc. 29. 19:50
1 2
 1/12 Pendulum92 ***** válasza:
Én fabrikálnék egy házi külsőt. Egy ekkora akváriumba kár lenne elvenni az amúgy is kicsi helyből egy belsővel.
2013. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én ilyet raknék bele:

[link]


Elvileg ezzel is működne:

[link]


De ehhez még kell egy légpumpa is, amivel együtt drágább, mint egy motoros (első link) szűrő, és egy motoros szerintem megbízhatóbb is.

Ráadásul a légpumpa hangos is, mármint viszonylag az.


A világítás kérdéses, nem könnyű jó megoldást találni.

Gondolom nem akarsz több tízezret költeni valami dizájnos csodára, viszont a legtöbb lehetőség, ami egy ilyen típusú akváriumhoz használható is, elég drága.


Én 2 db ilyen 6 wattos csövet vennék, és a vízfelszín fölött rögzíteném valahogy. (tapadókorongokkal pl):

[link]


Szerintem ezzel járnál a legjobban. Fehér színben!

2013. márc. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első! Nem olyan kicsi ez a hely!

Ekkora alapterületű akváriumok 40 literesek szoktak lenni, és a garniknak ez számít igazán.

És egy viszonylag kis belső szűrő igazán nem foglal sok helyet.

Ráadásul egy kis garnélás akvárium miatt ennyit barkácsolni, ahhoz fanatikus barkácsolónak kell lenni. :)


De végül is az is lehetőség.

2013. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Pendulum92 ***** válasza:
Hát, egy Eheim pucup még talán tény elférne, és el is lehetne rejteni növénnyel.
2013. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Pendulum92 ***** válasza:
pucup=PickUp :D :D
2013. márc. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És egy ekkora alapterületű akváriumban (még ha literre csak 18l-es) meg bírja forgatni a vizet?


Közben eszembe jutott, hogy mi lenne, ha két ilyet raknék a két hátsó sarokba: [link]

[link]

Vennék hozzá egy légpumpát, és a két szivacsszűrő 1 pumpáról működhetne. Mit szóltok hozzá?


Világításnak mit ajánlotok? Gondolom valami gyengébb is elég lenne, mert alacsony a vízszint.

2013. márc. 30. 12:03
 7/12 anonim ***** válasza:

A szivacsszűrő se rossz megoldás, de az aztán egyáltalán nem forgatja meg a vizet, az kizárólag biológiai szűrésre jó, mechanikaira alkalmatlan. A légpumpa pedig ugyanúgy hangos lenne, mint a talajszűrő esetében.


Világítást pedig linkeltem, annál egyszerűbbet nem találsz, csak ha kirakod az aksit a napra.

2013. márc. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pendulum92 ***** válasza:
ÉN Eheim PickUp 2006 mellett döntenék. Mechanikailag is elég lenne, meg biológiailag is. Szivacsszűrő a biológiait elvégezné, de nem forgatná semmi a vizet.
2013. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. És az Eheim 2006-ost hogyan lehetne garnélabiztossá tenni?
2013. márc. 30. 15:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Húzz rá egy harisnyát jól kifeszítve, hogy ne legyen olyan sűrű.
2013. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!