Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mennyire lenne gáz? Kivel...

Ez mennyire lenne gáz? Kivel történt már ilyen? Hány % az esélye?

Figyelt kérdés
Ha az egyik ismerősömnek odaadnám 3 neonhalamat, és nála pedig meghalna. Volt már valakivel ilyen? Mit mondott az akinek adtad? Hány %az esélye, hogy meghalhat, ha átkerúl másik akváriumba? Pl. Ha nála erösebb a fűtés, mint nálam, akkor meghalat? Vagy ha más a víz "összetétele" (keveredése az ioncseréltel), és ök mást szoktak meg??!
2013. márc. 29. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Időt kell hagyni nekik, hogy megszokják az új helyüket.

Nyilván, ha ismerős, akkor a főbb vízparamétereket meg tudjátok beszélni.

Ha nagyon eltérőek, akkor több idő kell nekik, ha csak kicsit, akkor elég pár óra is.

A hozzászoktatás pedig már az ő dolga, hiszen, akkor már nála vannak a halak.

2013. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem volt még olyan hogy odaadtam valakinek és meghalt egyből. Olyan volt, hogy fél év mulva szólt, hogy adjak még valamit, mert már meghaltak a halai. De aztán mondtam hogy nem, nincs most semmi amit adhatnék :)
2013. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy hogy később?
2013. márc. 29. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha fél év alatt kipurcant minden akkor jogosan nem adtál neki :D
2013. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mittudomén, biztos nem cserélt vizet.
2013. márc. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
de az eleve nem jó a neonhalnak, ha "erős" a fűtés. és miért csak hármat adsz neki?
2013. márc. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, az attól függ. Ismerőstől pl. tényleg meg tudok kérdezni a víz paramétereit, tudsz adatokat kérni az akváriumáról mi van benne, mennyi, esetleg fotót stb.


Ha nagyon más a víz összetétele (pl. ahogy mondtad, ioncserélt vizet is használ) csepegtetős akklimatizációt szoktak használni, meg víztesztet csinálnak, mielőtt beengedik a halakat az akváriumba.


Én max. az érme másik oldalát tudnám bemutatni: mentett halaim vannak. A tetű lassú akklimatizáció alap volt, meg az is, hogy napi 2x kaptak kevés, de tápláló kaját, hogy megszokják és ne legyenek rosszul a hirtelen bőségtől. Viszont mivel nem jó körülmények közül kerültek hozzám, valószínű jóval rövidebb lesz az élettartamuk a kelleténél.

2013. márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:

Ilyen nem nagyon történik, csak ha valaki felelőtlen. A halakat eleve akkor szabad csak aznap átengedni az új akváriumba, ha a keménység és a pH közel ugyanolyanok. Ellenkező esetben fokozatos szoktatás kell egy karantén akváriumban, különben csúnya vége lesz a halaknak.

A gyakoribb eset az, ha a célakvárium nitrátszintje magas. Az ottani halak életében ez fokozatosan következett be, megszokták, látszólag egészségesnek is tűnhetnek. Az új halak viszont egyszerre kapják a nyakukba az összes mérget, és a sokktól elpusztulnak.

A hőmérséklet nem szokott gondot jelenteni, ha valaki betartja legalább a fél órás zacskóban úsztatást.

2013. márc. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Neki is neonjai vannak, és ugyanonnan hoztuk őket. Azért 3 mert nekem 18 neonom van, de ez picit sok 90 literbe szerintem. És neki 10 van és odaadnék 3-at neki.
2013. márc. 31. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!