Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta sügér?

CsPet kérdése:

Milyen fajta sügér?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam úgy 3-4 centis lehet. Szeretnék megtudni több infót róla és úgy kialakítani a köv. akváriumot.


[link]


Köszi.



2013. márc. 30. 15:05
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Egy fiatal hím lombardoi. Nemrég színeződhetett át (a hím alapszíne kékről sárgára vált). A legagesszívabb afrikai mbuna fajok egyike, szigorúan 300 litertől tartható.
2013. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem sok jót olvasok róla. De hátha ki fogtam egy jámbor lelkűt :)
2013. márc. 31. 14:39
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
Sajnos ez nem így megy, hogy jámbor lelkű. Van olyan, ami kevésbé agresszív, és van, ami idegbeteg, de 250-300 liternél szűkebb helyen a legtöbb esetben a lombardoi válik a domináns hímmé. Idő kérdése, mire megszokja az új helyét, megkezdődenek a problémák. Anno én is próbálkoztam a lombard tartásával, kevés sikerrel.
2013. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most egy 80 literesbe pottyant bele, 1 anci és pár csiga társasága, meg növények. Még most az anci is megkergeti ... :D Utána olvastam egyből ahogy megkaptam hogy milyen is, nemhogy híemt még nőstényt is alig visel meg magamellett.

Úgy érzem mehet vissza az állatkereskedésbe és becserélem valami szelídebb, ennyire nem problémás halra.

2013. ápr. 1. 08:47
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Így van, sajnos azon problémás mbunák közé tartozik, ami a saját nőstényét is folyamatosan szekálja. Eleinte, amíg nem szokja meg az új környezetet, becsapós kis jószág lehet, de a csigáidat hamarosan kibelezi. Érdemes mihamarább visszavinni.
2013. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!