Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet algás az akváriumo...

Mitől lehet algás az akváriumom, főleg a jávai mohám?

Figyelt kérdés

Egy Aquael Shrimp Set akváriumom van. Az üvegem viszonylag gyorsan algásodik (barna alga), de azzal nemigen tudok más kezdeni, minthogy még beszerzek majd gyorsan növő növényt (Vallisneria-ra gondoltam).


Ezen kívül, ami jobban aggaszt, hogy a jávai mohám eléggé algás. Ilyen szürke alga van rajta, nem egységesen, hanem egy szálon több helyen. És nemigen tűnik el, igaz, nem úgy néz ki, mint a mi terjedne.

a garnélák ezt nem eszik, szóval valamit ki kell találnom. Tudtok valamit javasolni? Én fonal, hajalga szerűségre tippelnék. Képet sajnos nem tudok feltenni.


Amano garnéla mennyire eszi az ilyen algákat?



2013. márc. 30. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Eszeget belőle, de csodát ne várj. Ha nem szaporodik, egyszerűbb ki"műteni" azt a darabot. Az ok meg millió lehet.

Próbáld meg szétosztani a vízcseréket, pl 2 naponta 10% állott vízzel.

2013. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az amano is megenné, vagy vegyél bele algázó gébet.

Rendesen cseréled a vizet?

2013. márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, a jávainak nem csak egy darabja ilyen, hanem minden szálán vannak ilyen darabokban szürkés algák.
2013. márc. 30. 16:25
 4/9 A kérdező kommentje:

Vízcsere heti 25-30%. Algázó géb sajnos nem fog menni, mert csak 30l-es az aksi. Ezért gondoltam az Amanora.


De az hogy lehet egyébként, hogy a többi növényemnek semmi baja, csak a jávai algás?

2013. márc. 30. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy nyomass rá közvetlenül easy carbot, de lehet, hogy a garnik előbb beadnák a kulcsot.

Megpróbálnám vagy 3 szor pár percre beáztatni 5-10 %-os hipós oldatba.

Ez nem rossz módszer a makacsabb algák ellen, csak töményebben. Töményebben viszont a moha nem bírná ki.

2013. márc. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A vízcseréket meg oszd szét. Ilyen kis vízben a heti vízcserétől ingadozó a vízminőség. 50-200 liter között ideális a heti vízcsere.
2013. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tehát heti 2x20%-ot kellene inkább? Ez miben befolyásolja az algákat?

Úgy tudom, a garnéláknak nem jó a túl gyakori vízcsere.

2013. márc. 30. 16:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Leírtam, inkább 2 naponta 10%, állott vízzel.


Ez kb annyira tartaná stabilan a vízparamétereket, mint egy 100 literesben a heti 30%. A stabilitás pedig hosszútávon mindig kifizetődő, azt általánosan nem szeretik az algák.


És minden állat bírja, ha nem stresszelik őket, márpedig egy kicsi akváriumban 1 hét alatt el tud tolódni annyira a víz, hogy utána egy 30%-os cserét egy gyengébb sokként élnek meg.

2013. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem. Azt még had kérdezzem meg hogy ha csak garnélák vannak az akváriumban, ők is úgy leterhelik a vizet, hogy 2 naponta cserélni kelljen?

Nem túlzás ez egy kicsit?

2013. márc. 31. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!