Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell egy akváriumot...

Hogy kell egy akváriumot berendezni stílusosan?

Figyelt kérdés

2013. márc. 31. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt lehetetlen le írni! Vagy nem értem mire gondolsz ez alatt!
2013. márc. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

mekkora akváriumot akarsz berendezni?

hány litereset?

2013. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
112 literest
2013. márc. 31. 11:02
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

szerintem a saját stilusodnak megfelelő diszitésekkel saját személyedre szabhatod az aksit,de ne vidd túlzásba,hogy legyen minél természetesebb.

úgy alakitsd ki,hogy minél jobban hasonlitson a benne élő halak természetes környezetére.

2013. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A te stílusodat kövesd. Ezt sajnos senki sem tudja konkrétan megmondani. De hidd el, ha meglesz otthon a növény, vasfa, kő stb, akkor már látni fogod, hogy neked mi tetszik. Én pl egy napot forgatgattam csak egy vasfát, mire úgy állt, ahogy nekem tetszik. Nagyon el lehet vele szöszmötölni. :D
2013. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
rendben de valami ötletet tudnátok adni vagy a ti akváriumotokról linkeltek képet ?
2013. márc. 31. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló vagyok. Itt az enyém, ez egy 30l-es nano akvárium, az indítás után. Ez kb 3-4 hónapja volt: [link]


Azóta a két vasfa közé még bekerült egy Anubias nana, a Bacopa hátul valóságos erdő lett, és a Cryptocorine is szépen terebélyesedik. Ja, és beköltözött 12 Red Cherry.

2013. márc. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ez nagyon szép milyen talajt tettél bele lehet hasonlót csinálok :)
2013. márc. 31. 15:10
 9/11 anonim ***** válasza:

A talaj JBL Manado. Mint látod, kissé lépcsős az elrendezés, ennek prózai oka van: kevés lett a 3l belőle. 5l kellett volna....mindegy, nem bánom, így még jobban is néz ki.


Amúgy ez egy Aquael Shrimp Set 30l-es változat.

A fekete vasfa nem tudom, hogy milyen fajta (Fressnapfból való), a másik, a világos mopani gyökér (ez állatkereskedésből van).


A Bacopa-hoz és a Crypto-hoz is JBL kugeln gyökértápot használok. Ha valami érdekel még, csak kérdezz.

2013. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt is nehéz megválaszolni, sok akváriumban létrehozásában segítettem egy pár tanácsot tudok adni.

1. nagyon fontos az akvárium elhelyezése, ne legyen vele szembe ablak ami tükröződhet a felületén zavaró lehet, nagyon világos helység is kerülendő, ha az akváriumban használt világítás lumen értéke és a helység fényereje közelit akkor romlik az összkép az akváriumban.

2. ügyelni kell a kontrasztokra a világos és sötét átmenetre, például az akvárium alatt a bútor sötét akkor jól mutat egy sötétebb ajzat, viszont ha világos a bútor jobb a csak egy árnyalattal sötétebb ajzat, utána sötétebb zöld növények,majd befejezésnek egy sötétebb pl fekete tető.(így fokozatosan megy át világosból sötétbe az akvárium, persze a halak igényétől is függ)


3. ne használj több színű aljzatot összekeveredhet és hibának fog látszódni.

4. kövek díszítő elemek, ha ki akarod emelni őket lehetnek nagyon eltérőek is az ajzatótól, példa kvarchomok fekete kövek sötét fa, de lehetnek azonos árnyalatúak is például barna ajzat sötét kövek.

5. kerüld a természetellenes dolgokat, kancsó, műhal, hajóroncs

6. legyél tisztába vele, valahogy képzeld el hogy a növényeid növekedésével változni fog az összkép, soha ne telepíts annyi növényt hogy az indítás után már tele legyen, ki kell várni amíg maguktól rendeződnek, megnőnek, és ebbe nem árt belekalkulálni a technika eltakarását is.


Nemrég alakítottam át az enyémet a drive-on két hét különbség látható, egy hónap múlva fejezem be ha már látom mi lesz belőle.200-liter szekrénysorba épített

2013. ápr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!