Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gömbmohával kapcsolatos...

Gömbmohával kapcsolatos kérdés LENT!?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy a gömbmoha belül szivacsos.És a szűrő is szivacsos.A szűrőben,ha van áramlás,jó baktériumok vannak.Szóval ha a gömbmoha áramlásban van,kialakulnak a belsejében baktériumok és használható biológiai szűrőként?(szerintem érdekes kérdés)

2013. márc. 31. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem lehet,de csak oldott anyagokat,meg baktériumokat tudna szűrni,mert a külseje tömött.A belseje lehet,hogy szivacsos,nekünk volt,szétszedtem,de nem annyira laza szerkezetű.Inkább tömött,de azért próbáld ki.Egyébként a kérdés jó. :)
2013. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem.

A belsejében nincs áramlás. Láttál már gömbmohát élőben? Nem tud benne áramlani a víz. Természetesen teljesen alkalmatlan biológiai szűrőanyagnak.

Mint növény, tápanyagokat vesz fel, köztük olyanokat (nitrát) amiből ha sok van, ártalmas a halakra. Ilyen szempontból szűri a vizet, de ez ugyanúgy elmondható minden növényről.

Sőt, miután a gömbmoha nagyon lassan nő, még ez a folyamat se túl jelentős.

2013. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
Dehogy. A belseje is ugyanúgy alga, esetenként van benne egy kis sár. Megszívja magát ammóniával meg mindennel, ha szétszeded, büdös, mint a dög.
2013. márc. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jól van,na,csak foglalkoztatott a kérdés és nem tudtam meg sehonnan.

Ezért még nem kéne lenézni másokat,mert kiváncsi.

Ha nem,akkor nem,elfogadom és kész.

2013. márc. 31. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem nézett le senkit, korrekt válaszokat kaptál, indoklással érvekkel.. :)
2013. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!