Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vallisneria túlszaporodás,...

Vallisneria túlszaporodás, hogy tudom megállítani?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne hogy 3013.03.19 egy kezelhetetlen növénytúlszaporodás miatt átszerkesztettem az akváriumot, egy tő vallisneriát hagytam meg a hozzá tartozó 6-növendékével együtt, két hét múlva háromszoros növénytömeggel rendelkezik a növény és további 6 kis vallisneria bujt elő amelyekből újabb indák és növények és így tovább ....

A konkrét kérdésem az lenne hogy tudom megállítani ezt ?

Olvastam régebben hogy van anya növény, meg hím növény.(egy ideje keresem és sehol se találom a cikket)

Ha kiveszem az anya növényt amiből indult ez akkor megáll a szaporodás?

Ha leválasztom a csemetéket akkor belőlük már nem jön új hajtás?

Van hím meg nőstény növény egyáltalán?

Tudom más örülne ennek de nekem így minden nap bele kell mászni az akváriumba amit nem szívesen teszek mivel beépített, és a halakat sem szeretném piszkálni.(20-25 vallisneriánál nem szeretnék többet)

Képek: [link]



2013. ápr. 1. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

"Van hím meg nőstény növény egyáltalán?" Ezt komolyan kérdezted? Mert akkor nálad vlami nem 100-as. Az akváriumod olyan mint egy kalahári sivatag..

A helyedbe örülnék hogy valamilyen növényem nő..

2013. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az infóidat, hagyok 200 vallisneriát rendbe.

Most találtam egy leírást [link]


"A Vallisneriák kétlakiak, az az vannak női és hím egyedei és mert ezeket a növényeket ivartalanul szaporítják gyakran megtörténik, hogy az akvarista csak az egyik nemmel találkozik."

2013. ápr. 1. 17:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdést leegyszerűsítve, ha leválasztom a kis vallisneriakat mondjuk 50 centisen, és hagyok belőlük 20-30 darabot a jobb oldalon azok szaporodnak ugyanígy ilyen ütemben vagy nem. Mert ha szaporodnak akkor kell csináltatnom egy 60-70 cm-es célszerszámot amivel ki tudom szedni őket egy 8 centis résen.(eddig amiket elajándékoztam nem szaporodtak)
2013. ápr. 1. 19:25
 4/8 anonim ***** válasza:
ja.... tényleg eléggé kopár, úgyhogy én a helyedben hagynám, hadd nőljön! :)
2013. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"ja.... tényleg eléggé kopár, úgyhogy én a helyedben hagynám, hadd nőljön! :)" ez nem kérdés persze hogy kopár két hetes telepítés, a fotókon látszik a fejlődés már két hét után, a kérdés távábra is csak annyi hogy valaki aki jártas a vallisnéria tartásában hogy a növendékek ugyanígy szaporodnak majd vagy nem. Jelenleg napi 1 bújik elő akkor kőnyű kiszámolni az évi menyi.
2013. ápr. 1. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:
hát én kb 2 hetente kertészkedek és kiszedek minden nem kívánatos egyedet...más módszert még nem fedeztem fel :)
2013. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, azért keresem az okot mert tömbnek adtam már vallizneriat egy másik akváriumból és náluk nem szaporodik, és itt is mondták már többen hogy nekik se szaporodik, nálam meg napi szinten.
2013. ápr. 1. 22:05
 8/8 anonim ***** válasza:

mondjuk az tény, hogy ha leválasztok egy indáról egy növénykét akkor azon az indán több növény nem növöget...ezen az elven talán el tudsz indulni :)


és ahogy nézem korlátolt mennyiségű indát növeszt egy növény, mert van olyan növényem, amiről leszedtem az összes kis hajtást és már nem hozott újakat, hanem csak maga a növény növöget és terebélyesedik...

2013. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!