Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam eszi a nővényeim...

Az aranyhalam eszi a nővényeimet, tépkedni, mit lehet ezellen tenni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 2. 14:10
 1/10 _.-Akv-._ ***** válasza:

Semmit, ilyen az aranyhal...

Amúgy mekkora akvárium, milyen halak, milyen szűrés?

2013. ápr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az aranyhal növényevő, ezért csak kemény levelű növények mehetnek mellé, azokat nem tudja lelegelni.
2013. ápr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
54 literes, vegyes akvárium, és ilyen akvárium szettet vettem és az alap szűrő, levegőztető és vízmelegítő.
2013. ápr. 2. 14:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ha rakok be neki salátát, ilyesmit akkor is a növényeimet fogja enni ?
2013. ápr. 2. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Na ez baj, mert az aranyhalnak ez a méret és a szűrő is kevés. Nem lehet mást tenni, mint nagyobb helyre költöztetni az aranyhalakat és akkor a növényeket sem fogja semmi se lelegelni.
2013. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. 54 liter nagyon kicsi az aranyhalnak

2. az alap szetbe sz@r a szűrés

3. valamint sz@r a világítás is...


na lényeg az, hogy add el az aranyhalakat és nano halakat rakj 54literbe vagy talán 1 bettát!

2013. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valami más megoldás ? mert szerintem elvan az aranyhal.És azt hallottam h nem nő meg nagyra kis akváriumba. Nem szeretnék tőle megválni.
2013. ápr. 2. 14:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Márpedig ez az egyetlen út, mert a hely alapból kicsi neki. Az pedig, hogy kis akváriumban nem nő meg, nem azért van, mert alkalmazkodik a kis helyhez, hanem mert állandó ammóniamérgezésben él, emiatt nem tud nőni. Ha egy kicsit is érdekel a hal sorsa, azt teszed, ami neki a legjobb, nem azt, amiről csak te gondolod, hogy jó.
2013. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lenne a legkíméletesebb megoldás, ha elpasszolnád őt egy kerti tóba. Vegyél helyette 2-3 szivárványos guppit pl., vagy egy nanohal csapatot. :)
2013. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
vagy veszel egy nagyobb akváriumot vagy elpasszolod a halat 3* ekkora akvárium kellene neki minden aranyhal megnő nagyra kivéve ha nincs rá ideje mert a kicsi helyen meghal
2013. ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!