Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az igaz hogy ha nagyobb...

Az igaz hogy ha nagyobb áramlás van az akváriumba, akkor a halak számára valamennyire nagyobbnak érezhető az akvárium?

Figyelt kérdés
ezt mondta nekem egy ember....
2013. ápr. 3. 19:15
1 2 3
 1/23 Platypus ***** válasza:
100%
Ha be lennél zárva egy szűk szobába, nagyobbnak éreznéd, ha kapnál egy futópadot?
2013. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

hát nekem ne mond mert ezt nem én találtam ki , de kérdésedre válaszolva nagyobbnak , hogy miért ?

futnék rajt nem azon gondolkodnék, hogy be vagyok zárva ergo mással lennék elfoglalva ha leszállnék róla akkor pedig regenerálódással lennék elfoglalva, tudni illik a mozgás stresszoldó tehát .... :D jobban ellenék egy futópaddal mint nélküle az biztos

2013. ápr. 3. 19:33
 3/23 _.-Akv-._ ***** válasza:
67%

Szerintem valamennyire igaz, merthát ha nagyobb az áramlás nehezebb nekik úszni, így többet úsznak mire végigérnek.


De erre nem lehet hagyatkozni méretválasztásnál, akkora akvárium kell, amekkora kell a halnak.

2013. ápr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 _.-Akv-._ ***** válasza:
52%
Platypus, én nagyobbnak érezném.
2013. ápr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Akv ja hát én is ezért gondolkodtam el ezen , de pl vannak halak akik nem szeretik a nagy áramlást..... szal lehet hogy pár halnál ez valamennyire igaz de nem számottevően
2013. ápr. 3. 19:37
 6/23 anonim ***** válasza:
De nem többet úsznak csak több erőfeszítéssel úsznak! ;)
2013. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
de ha te nagyobb erőfeszítéssel méz akkor azt te többnek érzed nem ? mert én igen
2013. ápr. 3. 19:45
 8/23 A kérdező kommentje:
*mész
2013. ápr. 3. 19:50
 9/23 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, embert ne hasonlíts egy halhoz. ;)


Amúgy én sem érzem, hogy ennek lenne valamilyen igazságalapja.

2013. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a baj, hogy a halak nem így "gondolkoznak", illetve pont leszarják, mennyit úsznak.

Ezzel az erővel ugyanúgy körbe-körbe is úszhatnának, attól is érezhetnék nagyobbnak.


Meg csak egy ideig tudnak árral szembe úszni, utána úgyis vége az akváriumnak, ha meg megfordulnak, és áramlás irányba úsznak, akkor meg kisebbnek érzik??!!

Akkor a 2 kiegyenlíti egymást, nem?


Hogy ne csak hülyeségeket beszéljek, a halak létszámát elsősorban a víz leterhelése korlátozza, az meg nem függ az áramlástól.

Azt csakis víztömeggel lehet ellensúlyozni, ahhoz meg térfogat kell.

Ami meg a konkrét hely igényt illeti, pl egy terület védő hal esetében, szintén nem így működik a dolog.

Kiszemel magának egy területet, egy tereptárgyat, vagy nagy növényt, és kijelöli a területét.

És full hidegen hagyja, hogy mekkora sebességgel áramlik mellette a víz. Az ég-világon semmit nem befolyásol.


Egyébként én kisebbnek éreznék egy szobát, ha beraknának egy futópadot.

Az is csak foglalná a helyet! :)

Futni meg biztos nem futnék rajta, mert így is kotyog a térdem. :)

2013. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!