Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Resun P-400L szűrő alkalmas...

M0ha kérdése:

A Resun P-400L szűrő alkalmas lenne egy 60l akvárium szűrésére?

Figyelt kérdés
és ha igen, akkor a Resun mennyire megbízható és mennyire hangos szűrő??

2013. ápr. 4. 17:24
 1/4 YourDestiny ***** válasza:

Kevés bele. A teljesítménye és a szűrőfelület egyaránt kevés. A minőségéről annyit, hogy...


Nekem egyszer volt egy Resun szűrőm, illetve ma is van. A szekrénybe téve, de megérdemelné, hogy kettéhasítsam egy fejszével. Kb. 48 órát volt csendes, utána olyan zörgésbe kezdett, hogy nem lehetett mellette aludni. Amíg nem szereztem be egy újabb szűrőt a helyére, kénytelen voltam használni. Rövid időn belül a kábelezés (amit víz ért) úgy megkeményedett, hogy szétrepedt a rajta lévő gumiburkolat, és életveszélyessé vált. Szóval ennyit a Resunról.

2013. ápr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Te milyet ajánlanál, ami minőségben is (itt azt értem, hogy nem megy tönkre 2 hónap után és viszonylag csendes) és árban is megfelelő ???
2013. ápr. 5. 00:17
 3/4 YourDestiny ***** válasza:

Eheim PickUp 2010, TetraTec IN600. Ezek jók 60 literbe, és minőségileg is rendben vannak, plusz csendesek.


[link]


[link]


Ha ennél is olcsóbb megoldás kell, az is van, csak kevésbé esztétikus. Íme, ebből az 5 489 forintos.


[link]


Amúgy én a Tetrát ajánlom, mert külön tisztítható szivacsai vannak, ami igen praktikus megoldás bioszűrés szempontjából. Tudom, hogy 2x annyiba kerül, mint az említett Resun, de hosszútávra nem érdemes ennél olcsóbb szűrőre költeni.

2013. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen segítséget :)
2013. ápr. 5. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!