Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi az ideális garnéla...

Mennyi az ideális garnéla létszám egy 35l-es akváriumban?

Figyelt kérdés

Red Cherry garnéláim vannak január óta, és eljutottam oda, hogy már a második pici csapat is ott "koslat" a vasfákon, növényeken. Ez természetesen örömteli számomra. :)


De ugyebár a végtelenségig nem szaporodhatnak, így szelektálásra fog sor kerülni majd.


Kérdésem az lenne, hogy a kis garnélákon mikortól látszik majd, hogy milyen géneket örököltek, nevezetesen, hogy mennyire lesznek pirosak? Mikor érdemes köztük majd szelektálni?

Hány db garnélát érdemes meghagyni az akváriumban?

Szerintetek hozzávetőlegesen milyen áron érdemes majd őket meghirdetni? Én 80ft-ért vettem db-ját, és 50ft-os hirdetésre gondoltam (mivel ugye nem a legszebbeket akarom eladni). Ez reális szerintetek?



2013. ápr. 5. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem 54l ben vannak garnéláim, rengeteget szaporodtak de sosem szelektáltam őket, hemzseknek az akváriumban es szerintem nagyon jól érzik magukat, csak biztosítani kell nekik a sok búvóhelyet akkor is ha nincsenek halak. Én 10 darabbal indítottam és 5-6 hónap múlva mikor leengedtem az akváriumot már 80-90 felnőtt példányt számoltam meg, a kicsiket nem is lehet észerevenni olyan aprók. A színük generációról generációra fakul sajnos, nekem egy két öreg róka kivételével már mind átlátszó. Óriási szaktudás kell szerintem ahhoz, hogy pirosak maradjanak. Egyébként hoszútávra kell gondolkozni mert ezek a kis állatok általában mindössze egy évig élnek. Az áruk meg állatkereskedésekben nagyon magas, bizonyos helyeken 400-600 Ft is lehet, szóval többért is adhatod, de gondolom nyílván nem ebből fogsz megélni. További sok sikert :).
2013. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!