Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi ez, halpete vagy kis csiga...

Mi ez, halpete vagy kis csiga lesz?

Figyelt kérdés
Most vettük észre a szűrőre van rárakva,rápetézve?! A vitorlás járkál körülötte és valami kilóg belőle.De most látjuk,még több van és a vitorlás csinálja.Kishalak lesznek,mit csináljak vele??
2013. ápr. 5. 20:34
 1/9 A kérdező kommentje:
[link] Bocs,ez lemaradt!
2013. ápr. 5. 20:36
 2/9 anonim ***** válasza:
Leikrázott a vitorlás halad :) A hím vitorlás megtermékenyíti a petéket. Kb 2-2,5 nap múlva kelnek ki a kis vitorlások. Sok sajnos el fog pusztulni. Az ivadékok elég igényesek, nem tudom, milyen eséllyel tudod felnevelni őket. Nagyon apró méretű táplálékkal kell őket etetni. Elvileg a szülők gondozzák az utódokat a természetben, de akváriumi körülmények között ez elmarad, így Neked kell gondoskodnod róluk, ha kikelnek.
2013. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nincs is hím,akkor mi lesz????
2013. ápr. 5. 21:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Így viszont nem lesznek kishalak. Termékenyítetlenek maradnak a peték, és elhalnak. Nem tudsz mit tenni.
2013. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha holnap veszek egy hímet...az már késő?Vagy ő alkalmatlan lenne rá?Amúgy köszi a segítséget!
2013. ápr. 5. 21:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az már késő,igen. Hosszabb idő, mire párt választanak, nem működne egy nap alatt, és holnapra már szerintem nem életképesek a peték sem.
2013. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hmm,köszi. :(( Akkor vegyem le a szűrőt és kaparjam le róla az ikrákat? Szerezzek egy hímet,hátha hamarosan ikrázik megint?
2013. ápr. 5. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem olyan egyszerű szaporítani őket, megfelelő körülményeket kell nekik biztosítani, és azt ajánlják a tenyésztők, hogy még fiatal korban meg kell venni a halakat, együtt nevelni őket, és úgy alakítják, választják ki a párjukat. Végül is nem minden nőnek tetszik minden férfi :) Persze a halak azért mások. De nézd csak, van itt egy oldal a vitorlások tenyésztéséről, ha szeretnél jobban elmélyülni a témában:

[link]

2013. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj,köszi! :) Nem akarnék én nagyon belemélyedni a szaporításba,csak gondoltam,ez nem jó így az "anyukának",ha soha nem lesz egy picinye sem,csak rakja az ikrákat! :) Gondolom,az ösztön benne van,óvná,vigyázná őket,stb.Sterilizáltatni meg ugyebár nem lehet...:) Szegénykém most is csinál ott velük valamit! Sajnálom! :(
2013. ápr. 5. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!