Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hal át tudja vinni az algát...

A hal át tudja vinni az algát egyik akváriumból a másikba?

Figyelt kérdés
hal,alga,akvárium,akvarisztika,

2013. ápr. 6. 16:11
 1/4 izomszörp ***** válasza:
56%

Tudtommal nem.


Alapvető tévhit az, hogyha áttetsző a víz, egészséges az akvárium. Sokan mennek be a díszállat-kereskedésekbe azzal, hogy "algásodik az akváriumom, és nem értem miért" és mikor a szakeladó a vízcserék gyakoriságáról érdeklődik, legtöbbször azt a választ kapja, hogy kb. egy éve csak utántöltik a medencéből elpárolgott vizet. Pedig ha kicsit belegondolunk, az a rengeteg káros anyag (nitrát, ammónia, foszfát stb.) ami a halak ürülékéből, a gyakori túletetésből és az egyéb bomlástermékekből származik, nem párolog el a vízzel együtt, hanem folyamatosan halmozódik az akváriumban (leginkább a talajban, ahonnan a szűrők nem képesek kiemelni). Eleinte amíg nem túl telített a víz, a káros anyagok egy részét feldolgozzák a növények, és lebontják a már fentebb említett baktériumok. De egy idő után a rendszer telítődik, és ilyenkor jelentkeznek az algák; tehát bátran kijelenthetjük, hogy az algásodás egyik fő oka a vízcsere elmaradása.

A másik fő ok a megvilágítással függ össze. Általában a zöld színű algák a sok, a barnák a kevés fény hatására jelennek meg. Általános irányelvként elmondható, hogy napi 10óra mesterséges megvilágítás 0% természetes fény mellett optimális lehet. Persze nem kell pánikba esni, ha az üvegen és a tereptárgyakon vékony hártyaként alga jelentkezik, hiszen egy kis alga teljesen természetes egy vízi élőközösségben, és jó néhány halfaj (pl: xipho, molli, algaevő harcsa stb.) szívesen falatozik ebből a természetes táplálékból. Másrészt ezek az algák mechanikus úton könnyedén eltávolíthatók különböző direkt erre a célra gyártott díszállat-kereskedésekben beszerezhető eszközökkel (pengés-és mágneses algakaparók stb.), de jó szolgálatot tehet akár egy másra még nem használt dörzsis mosogató szivacs is.

2013. ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az ecsetalgát át tudja vinni, mert annak a spórái lehetnek a testében is.


A haj algát szerintem nem. Az tényleg inkább attól szokott kialakulni, ha jól beállt az akvárium és magas a nitrát szint. Ebbe én olyan 4 hónapon át szinte alig cseréltem vizet és akkor jelent meg ez a Rhizoclonium haj alga: [link]

De én ezt faágra akartam tekerni, mert olyan szép világos zöld volt. Így szép volt, mikor önmagában nőtt egy oszlopban, de amikor hozzányúltam, hát ugye ez ilyen nyálkás szar és hát végül inkább úgy döntöttem, hogy kidobom. Kiszedtem egyben az egészet. Csináltam egy vízcserét és utána nem is akart visszanőni többé.

2013. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Az első válaszoló alapvetően nem írt hülyeséget, csak vagy 30 évvel le van maradva. Algaspóra minden akváriumban van. Egyes fajok, mint a pontalga, kékalga, fonálalgák a levegőben terjednek, így minden akváriumban megvannak. Ha az algáknak jól a körülmények, elburjánzanak, ha nem, akkor észrevétlenek maradnak. Ezeket nem lehet bevinni "fertőzéssel", mert már eleve ott vannak mindenhol. Néhány algaféle nem őshonos nálunk, így levegőben sem terjednek, ilyen az ecset és az agancsalga. Ezeket bármivel behurcolhatod, ami egy fertőzött akváriumból származik, legyen az hal vagy növény.
2013. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
legalább most már ezt is tudom....
2013. ápr. 7. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!