Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta viselkedése?

Pendulum92 kérdése:

Betta viselkedése?

Figyelt kérdés

Tetszenek a labirint-kopoltyúsok, törpegurámi és betta között vacilálok.

halaim: 6 zebradánió 6 karcsú díszmárna 3 guppi

akvárium 72 literes, külső-belső szűrővel


Szeretnék 1 betta hímet, de kissé félek, mert eléggé csipkelődős hal hírében áll. A ti tapasztalataitok alapján érdemes lenne bevállalnom?



2013. ápr. 6. 18:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva sohasem volt bettám, de úgy tudom, guppikkal általában nem jön ki jól.
2013. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet előre megmondani, ez az adott egyedtől függ.

Van, hogy olyan visszahúzódó, hogy azért nem lehet másokkal együtt tartani, mert a többi hal csipkedi szét a bettát.


Egyébként ezek a halak nem valami vérengzősek, és a hal létszán se vészes. Én megpróbálnám, szerintem kicsi az esélye a balhénak, de ismétlem bettáknál ez nagyban függ az adott egyedtől.


Ami kicsit ellene szól a dolognak, hogy a nagyjából a guppik is, a dániók meg pláne, mind a vízfelszín közelében vannak.

Meg a betta is.

De szerintem elférnek.

2013. ápr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 izomszörp ***** válasza:

A betta hím tényleg nem jönne ki a guppikkal.

Vetélytársnak tartaná őket.

Viszont a törpegurámi nyugodt hal, 1pár halat lehetne tartani 60literen de csak őket.

2013. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én most nagyon magam ellen fogok beszélni tegnapig még minden rendbe volt 200-liter társasban a bettával, több kérdésnél hangoztattam hogy nagyobb társasban is elvan, tegnap voltak jelek hogy probléma lesz, ma azonban külön kellett tennem minden halnak nekiment elevenszülőknek is, egyedül a páncélosok nem zavarták. kb 6 -hónapig semmi gondom nem volt vele. A törpe gurámi egy aranyos karakteres csínytevő, imádom őket főleg a kék törpék.
2013. ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy túl sok rémtörténetet hallok, akkor mindenki inkább a törpéket javasolja?
2013. ápr. 6. 20:39
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálam fél évig rendbe volt minden , ez betta függő, az biztos hogy ha bővíteni akarsz pl törpe bettával, az kizárt, úgyhogy döntened kell mindenféleképpen kettőjük között.
2013. ápr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 izomszörp ***** válasza:
Törpét is csak úgy ha csak ők vannak az akiban
2013. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Na várj, mi az a törpe betta? Ugyérted a betta és a gurámi között kéne döntenem?



izomszörp:

Ennyire agresszívek lennének? Én még nem hallottam róla. Honnan vetted ezt?

2013. ápr. 6. 21:21
 9/17 anonim ***** válasza:

5 darab törpém van eddig soha nem láttam hogy bármi érdeklődét mutattak volna fajtársaikon kívül más hal iránt egy éve vannak nálam, tetra, mexikói kardfarkú, plati, páncélos, kék gurámi biztos hogy nem érdekli, nem hallottam semmi rémtörténetet, a jávai mohát azt gyilkolják rendesen.

Lehet más hallott valamit, nem tudom.

2013. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Úgy értettem törpe gurámi és a betta kizárt hogy összefér.
2013. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!